پترون- ماشاءالله عظیمی با اعلام اینکه ستاد ویژه اقتصاد مقاومتی در عالی ترین سطح با هدف توسعه بخش تعاون و برنامه‌ریزی برای اجرا در این سیاست‌ها تشکیل شده است، گفت: تعاون مصداق اصلی سیاست‌های اقتصادی است.

دبیرکل اتاق تعاون ایران اظهارداشت: از آنجایی که اتاق تعاون ایران به عنوان حلقه واسط بین بخش دولتی و غیردولتی تعاون می‌تواند نقش موثری در توسعه بخش تعاون داشته باشد، این اتاق ستاد ویژه اقتصاد مقاومتی را راه اندازی کرده است.

وی با اشاره به آخرین جزئیات تشکیل ستاد ویژه اقتصاد مقاومتی در اتاق تعاون ایران و برنامه‌های پیش رو برای تحقق این سیاست‌ها افزود: در صدر ابلاغیه مقام معظم رهبری، حضور و مشارکت مردم در قوی‌ترین شکل حقوقی آن در اقتصاد قطعا به صورت تعاون نمایان می‌شود.

این مقام مسئول در بخش تعاون ادامه داد: مردمی‌ترین بخشی که موظف به اجرای این سیاست‌ها و مردمی‌سازی اقتصاد است، اتاق تعاون ایران خواهد بود که در سطح عالی، ستاد ویژه آن تشکیل شده است. این ستاد با هدف برنامه‌ریزی اصولی و پیشبرد اهداف سند استراتژی ۳ ساله با محوریت اقتصاد مقاومتی گام برخواهد داشت.

عظیمی با بیان اینکه کارگروه‌های این ستاد در بخش‌های مختلف نیز شامل شده است گفت: این کارگروه‌ها به همراه کمیته‌های تخصصی به روان سازی فعالیت‌های مختلف تعاونی ها در کشور کمک می‌کند.

دبیرکل اتاق تعاون ایران با اشاره به نقش دولت در جریان اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: دولت با این شکل ساختاری، قطعا بدون حضور مردم توان اجرای دقیق سیاست های اقتصاد مقاومتی را نخواهد داشت و در اینباره سعی داریم با استفاده از نخبگان اتاق تعاون، به کمک دولت بیاییم.

وی گفت: علاوه بر پیشبرد این سیاست‌ها، قطعا از ظرفیت رسانه‌ها نیز کمک خواهیم گرفت تا بدون توجه به حواشی، تنها به تحقق سیاست‌های مقام معظم رهبری در اقتصاد بیاندیشیم.

عظیمی تاکید کرد: تشکیل شخصیت‌های حقوقی با استفاده از شبکه‌های مردمی که به عدالت اجتماعی هم نزدیک‌تر باشد، تعاونی‌ها خواهند بود و برای تحقق این امر ابتدا باید به زیرساخت‌ها و ایجاد یک باور ملی توجه کرد.

منبع: خبرگزاری مهر