وزیر نفت گفت: اعتبار مورد نیاز احداث پتروشیمی دهلران تامین شده است.

به گزارش پترون، بیژن نامدار زنگنه صبح امروز در بدو ورود به استان ایلام در جمع خبرنگاران در فرودگاه شهدای ایلام اظهار داشت: توسعه میادین نفتی استان ایلام در دستور کار وزارت نفت قرار دارد.

وزیر نفت گفت: این میادین شامل چشمه خوش، چنگوله، پایدار غرب، تنگه بیجار و دانا و … است که به صورت ویژه در دستور کار وزارت نفت قرار گرفته و برنامه‌ریزی لازم برای آن انجام شده است.

وی ادامه داد: یکی از میادین نفتی مهم در استان ایلام میدان نفتی آذر بوده که توسعه این میدان از سوی وزارت نفت در دستور کار قرار گرفته است.

این مسؤول اضافه کرد: در حال حاضر کار تولید ابتدایی در میدان نفتی آذر در جنوب ایلام اکنون آغاز شده است و بنا بر برنامه‌ریزی صورت گرفته این شرایط به همین شیوه استمرار دارد.

زنگنه تصریح کرد: وزارت نفت مصمم است به زودی با توسعه این میدان کار افزایش استخراج نفت از میدان آذر را افزایش دهد و در این راستا برنامه‌ریزی لازم از سوی مسؤولان امر شده است.

وزیر نفت گفت: در کنار برنامه‌های توسعه‌ای در حوزه میادین نفت موضوع دیگری در دستور کار وزارت نفت برای استان ایلام بوده که این موضوع مربوط به فعالیت واحد‌های پتروشیمی است.

وی ادامه داد: در حال حاضر یک واحد در شهر ایلام فعال بوده و مشغول تولید اولفین است و قرار است یک پتروشیمی مهم دیگر در جنوب استان در شهرستان دهلران احداث شود که اکنون مراحل ساخت طرح ان.جی.ال ۳۱۰۰ که خوراک این پتروشیمی را تامین می‌کند در حال انجام است و اقدام است.

این مسؤول در ادامه اضافه کرد: ۵۰۰ میلیون دلار برای ایجاد این واحد پتروشیمی نیاز است که قرار است تا پایان سال جاری توسط صندوق توسعه تامین شود تا وارد فاز اجرایی و عملیاتی شود.

زنگنه تصریح کرد: البته طرح پتروشیمی که تولید پلاستیک می‌کند نیز اجرایی می‌شود و اعتبار آن نیز از محل صندوق بازنشستگی وزارت نفت تامین خواهد شد.

منبع : فارس