مدیرعامل پتروشیمی انتخاب با اشاره به اینکه این مجتمع تولید ۷۰ هزار تن پلی‌استایرن انبساطی را برای سال آینده برنامه‌ریزی کرده است، گفت: در طول زمان راه‌اندازی توانستیم محصولات خود را به چین، روسیه، کوزوو، آلبانی، امارات، آذربایجان و ازبکستان صادر کنیم.

به گزارش پترون، مهران تربیت مدیرعامل پتروشیمی انتخاب  با اشاره به  عملکرد این مجتمع پتروشیمی گفت: فعالیت پتروشیمی انتخاب از مهرماه ۹۵۵ آغاز شده و ظرفیت تولید آن ۲۵۰ هزار تن درسال است که در این مدت توانستیم ۳۵ تا ۴۰ درصد ظرفیت اسمی یعنی ۹۵۰۰ هزار تن را تولید کند و تا کنون ۵ تا ۶ میلیارد ریال درآمد داشته است.

تربیت ادامه داد: تا پیش از تولید پلی‌استایرن انبساطی در پتروشیمی انتخاب سایر تولیدکنندگان داخلی ۳۰ تا ۴۰ هزار تن درسال تولید می‌کردند و ۶۰ تا ۷۰ هزار تن وارد کشور می‌شد.

به گفته این مقام مسئول پتروشیمی انتخاب تولید و فروش ۷۰ هزار تن پلی‌استایرن انبساطی در داخل کشور برای سال آینده را هدف‌گذاری کرده است.

وی افزود: لایسنسور این پتروشیمی، شرکت دانش بنیان نروژی و آلمانی است که پتروشیمی انتخاب آن را خریداری کرده است که در حال حاضر علاوه بر تامین لایسنس در حال مطالعه بر روی تهیه لایسنس برای گریدهای مختلف EPS است .

تربیت تصریح کرد: این مجموعه توانسته محصولات خود را به کشورهایی چون چین، روسیه، کوزوو، آلبانی، امارات، آذربایجان، ازبکستان صادر کند.

به گفته وی، ارزش فعلی این مجتمع ۱۲۰۰ میلیارد تومان است و کلیه مراحل مهندسی، ساخت، نصب، پیش‌راه‌اندازی و راه‌اندازی توسط متخصصان داخلی صورت گرفته است.

منبع: پانا