رئیس مجتمع پتروشیمی مروارید گفت: تاکنون ۴۵۰ هزار تن انواع محصول پتروشیمی را در طول یک سال گذشته به هند و چین صادر کرده‌ایم.

به گزارش پترون، حمیدرضا افتخار رییس مجتمع پتروشیمی مروارید  گفت: واحد MEGG پتروشیمی مروارید با ظرفیت اسمی ۵۰۰ هزارتن منو اتیلن گلایکول و ۵۰ هزار تن دی اتیلن گلایکول و ۳۴۰۰ تن تری اتیلن گلایکول فعالیت خود را از دی ماه سال گذشته آغاز کرده است.

وی ادامه داد: در این مدت ۴۵۰ هزارتن تولید داشته است و ۴۳۰ هزار تن از تولیدات آن به چین و هند و ۲۰ هزار تن در بازار داخل مصرف شده است.

رییس مجتمع پتروشیمی مروارید سرمایه راه اندازی واحد MEG را ۱۲۵۰ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: خوراک اتیلن مورد نیاز واحد به میزان ۳۴۰ هزارتن از واحد الفین پتروشیمی مروارید و ۳۶۰ هزارتن اکسیژن مورد نیاز از مبین تامین می‌شود که در آینده تمام یوتیلیتی مورد نیاز مجتمع از پتروشیمی دماوند تامین خواهد شد.

افتخار تصریح کرد: این واحد ۹۰ درصد ظرفیت اسمی را تولید کرده است و بطور مداوم تولید داشته است و استراتژی آینده پتروشیمی مروارید افزایش ظرفیت تولید واحد که بالغ بر ۹۵ درصد آن به کشورهای چین و هند صادر می شود.

منبع : پانا