واحد تولیدی جدید شرکت پارسا پلیمر شریف با ظرفیت ۲۰۰۰۰ تن در سال ۵ اسفند ماه سال جاری همزمان با روز مهندس در شهرک صنعتی کاسپین قزوین افتتاح شد.

مکان قبلی کارخانه واقع در شهر قدس جهت استقرار مرکز نوفا آماده‌سازی و تجهیز شد. مرکز نوآوری و فناوری پارسا پلیمر شریف نیز (با نام اختصاری نوفا) یک مرکز تحقیقات صنعتی است که با هدف پاسخگویی به نیازهای تحقیقاتی شرکت پارسا پلیمر شریف، و تکمیل زنجیره تولید علم تا صنعت، از طریق ارتقاء سطح فناوری، تأسیس شده است.

این واحد تولیدی که از دل تحقیقات دانشگاه صنعتی شریف وارد عرصه تولید شده است با ۸۵ میلیارد ریال اعتبار راه اندازی شده و قادر است سالانه ۲۰ هزار تن مواد پلیمری تولید و به بازار عرضه کند.

با افتتاح این واحد برای ۷۰ نفر از فارغ التحصیلان دانشگاهی شغل ایجاد شده است که در فاز بعدی با ایجاد خطوط جدید ظرفیت صادرات ۵ هزار تن محصول به خارج هم فراهم می شود.

تولیدات این واحد شامل ترکیبات پیشرفته پلیمری، نانو کامپوزیت ها و الیاژهای پلیمری در صنایع بالادستی پتروشیمی و پایین دستی خودروسازی، قطعه سازی، تولید لوله، فیلم های ویژه کشاورزی و گلخانه ای، لوازم خانگی و بسته بندی کاربرد دارد.

روز پنجشنبه درمراسمی با حضور سعید سرکار رئیس ستاد ویژه فناوری نانوی کشور، فریدون همتی استاندار، داود محمدی رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی، خانپور مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان، علی پرزحمت رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، منوچهر حبیبی معاون اقتصادی استانداری، ملکی مدیرکل دفتر جذب سرمایه گذاری و جمعی از فعالان شرکت های دانش بنیان طرح توسعه یک شرکت دانش بنیان در شهرک صنعتی کاسپین قزوین افتتاح شد.