نمایندگان مجلس شورای اسلامی مصوب کردند تا وزارت نفت در صورت افزایش تولید گاز به هزار میلیون مترمکعب در روز، نسبت به صادرات گاز به کشورهای همسایه و اروپا با استفاده از توان بخش خصوصی اقدام کند.

به گزارش پترون، نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه، چهارم اسفندماه) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال ٩۶ کل کشور با بند (١) الحاقی تبصره یک این لایحه که در رابطه با صدور گاز به کشورها با هدف افزایش تولید، با ١٣۴ رای موافق، ٢۴ رای مخالف و ٨ رای ممتنع از مجموع ٢٠٣ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

به گزارش شانا، در بند (١) الحاقی تبصره یک لایحه بودجه سال آینده آمده است: به منظور اجرایی کردن سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی، وزارت نفت موظف است در صورت افزایش تولید گاز به هزار میلیون مترمکعب در روز، با استفاده از امکانات و توانایی بخش خصوصی نسبت به صادرات گاز به کشورهای همسایه و اروپا که هم اکنون قرارداد خرید گاز از جمهوری اسلامی ایران ندارند، اقدام کند. درآمد حاصله به حساب شرکت دولتی تابعه این وزارت نزد خزانه‌ داری کل واریز می‌شود.

بخش هزینه‌ای موجود در این بند پس از پایان رسیدگی مجلس به امور هزینه‌ای لایحه بودجه سال ٩۶، در صحن علنی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

منبع : شانا