شرکت های پتروشیمی درنخستین روزاسفند ماه روز خوبی را در بازارسرمایه سپری کردند و چندین شرکت پتروشیمی درافزایش شاخص نقش آفرین بودند.

  به گزارش پترون،  سهامداران ۳۳ میلیون و ۹۰۵ هزار سهم از سهام شرکت های فعال در گروه شیمیایی را  امروز به ارزش ۶۲ میلیارد و ۹۱۰ میلیون ریال خریداری کردند.

 بر اساس این گزارش ، امروز سهام داران، بیش از دو میلیون و نیم سهم از سهام سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین را خریداری کردند. قیمت هر سهم این شرکت در قیمت پایانی ۱۸۵۴ ریال بود که نسبت به دیروز ۰.۲۷ درصد افت داشت.

گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان هم امروز را با رشد ۱.۲۵ درصدی در قیمت پایانی به انتها رساند. سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی امروز در قیمت پایانی با رشد ۰.۰۷ درصدی همراه شد.

پتروشیمی جم امروز را با رشد ۱.۱۲ درصدی در آخرین قیمت و رشد ۰.۲۶ درصدی در قیمت پایانی به آخر رساند.

 این گزارش می افزاید: صنایع پتروشیمی خلیج فارس هم امروز را با رشد ۱.۲۳ درصدی در قیمت پایانی سپری کرد. پتروشیمی پردیس در قیمت پایانی ۰.۲۷ درصد رشد داش و پتروشیمی کرمانشاه نیز با افزایش ۰.۰۷ درصدی در قیمت پایانی به ۳۰۶۹ ریال رسید.

بر پایه این گزارش ، پتروشیمی مارون با کاهش ۱.۸ درصدی در قیمت پایانی و پتروشیمی خراسان در قیمت پایانی ۰.۲۴ درصد افت داشت.

معاملات سهام در مجموع بازارهای اول، دوم و پایه به بیش از ۱۰۷ میلیون سهم به ارزش ۴۱۸ میلیارد ریال رسید که بالاترین حجم و ارزش معامله به نماد شرکت آتیه داده پرداز اختصاص یافت.

در نماد «اپرداز» سهامداران با نقل و انتقال ۱۲.۵ میلیون سهم به ارزش افزون بر ۱۴۰ میلیارد ریال روبه‌رو شدند.

در بورس اوراق بهادار ودرجریان معاملات امروز شاخص کل ۵۹ واحد رشد کرد و به رقم ۷۷هزار و ۶۵۸ واحد رسید. امروز نمادهای هلدینگ صنایع پتروشیمی خلیج فارس، پتروشیمی مبین و پالایش نفت تهران با بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص باعث رشد این متغیر شدند. این در حالی بود که نمادهای بانک ملت، چادرملو، پالایش نفت بندرعباس و گل گهر بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل ثبت کردند.

منبع : نیپنا