کرمانشاه- رئیس مجمع نماتندگان استان کرمانشاه گفت: پروژه پتروشیمی اسلام آبادغرب به یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون یورو اعتبار نیاز دارد.

به گزارش  پترون ، سید قاسم جاسمی شامگاه سه شنبه در جلسه شورای اداری استان کرمانشاه اظهار داشت: مشکلات زیاد است و همه مشکلات هم به آقای سیف بر نمی گرددیک قسمتی شاید بگویم جزئی از مجموعه دولت چون وزارت خانه های متعددی داریم یک بخشی هم برعهده آقای سیف است

وی بیان کرد: آقای سیف آن چیزی که بنده و همکارانم و مردم و مدیران استان از شما توقع دارند تامین اعتبار برای تمامی پرژه های استان کرمانشاه است بدون اینکه مشکلی برای آنها ایجاد شود قانون های زائد و دست و پاگیری که هست یک مورد مبلغ ۲۵۰ میلیار تومان از محل رونق تولید که توسط بانک ها پذیرش شده و تا پایان سال پرداخت شود. خود بانک ها عنایت داشته باشند مانع این موضوعات نشوند اگر زمانی تسهیلات و یا مبالغی از طریق بانک ها بخواهد سهل الوصول انجام شود  به نظر بنده خود حضرت عالی و مجموعه بانک ها تا پایان  سال و قبل از انتخابات کارنامه قابل قبولی خواهید داشت.

جاسمی گفت: یکی از تامین اعتبارات دیگری که مد نظر هست جزو اگر نگوییم موارد استراتژیک ولی موارد سوق الجیشی است در استان کرمانشاه همین بحث پتروشیمی اسلام آباغرب که همین الان  و یک میلیارد و۶۰۰ میلیون یورو نیاز دارند . دیگری بحث پالایشگاه آناهیتای کرمانشاه است که با کمک بخش خصوصی داخلی و خارجی و هر طور شما صلاح میدانید  مردم کرمانشاه بعد از ۱۰ سال توقع دارند این کار بزرگ و چراغی که میخواهد روشن شود به استان کرمانشاه با عنایت شما صورت گیرد.

وی بیان کرد: صنعت کوچک که در شهرک فرامان و شهید عسگری که در جاده کامیاران و کردستان هست و شهرک فرامان سونامی زده شدند ۳۰ درصد از این ها فعال هستند و هرکدام از این ۳۰ درصد نیز از ۴۰ درصد ظرفیت خود استفاده می کنند یعنی اگر اعتبارات و بودجه کافی برای بخش صنعت بتوانیم تزریق کنیم و گیر ها را برطرف کنیم. دو مورد دیگر نیز در شهرستان ها هست که آنها هم مبتلابه هستند و مشکلات مشابه را دارند مثل معادن قیر.

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه افزود:  الان معادن قیر گیلانغرب که در خاورمیانه و کشور یک برند است تازمانی که متاسفانه خام فروشی می شود الان آنها هم تعطیل می شوند و روزانه چندین نفر از این آقایان به ما مراجعه می کنند و دارند ورشکست می شوند بانک هم کاری ندارد و یک وامی را در اختیار آنها قرار داده و چه درآمد داشته باشد چه نداشته باشد باید آن را پرداخت کند این یکی از معضلات و مشکلات است. کتابخانه مرکزی شهر کرمانشاه نیز مشکلاتش همچنان باقیمانده است.

منبع : مهر