مدیر عامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با بیان این‌که تاکنون در چهارچوب قراردادهای مدل مناطق نفتخیز جنوب و به منظور توسعه میادین نفتی با حدود ۳۴ شرکت داخلی و خارجی مذاکره کرده‌ایم، گفت: خوشحال هستیم که بیشتر شرکت‌های داخلی در این زمینه حضور پیدا کنند و به عنوان شریک از توان شرکت‌های خارجی بهره بگیرند.

به گزارش پترون، بیژن عالیپور در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: با شرکت‌های خارجی و داخلی جلسات و مذاکرات زیادی داشته‌ایم و امیدواریم عمده تفاهمات با شرکت‌های داخلی که اکنون بسیار توانمند هستند، انجام گیرد تا شاهد توسعه دو جانبه در این زمینه باشیم.

 وی با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه‌ها در راستای توسعه میادین، افزود: هر شرکتی که حضور پیدا می‌کند به دنبال منافع خود است و باید بتوانیم در راستای منافع شرکت مناطق نفتخیز و شرکت‌های طرف قرارداد و سرمایه این شرکت‌ها میادین را توسعه دهیم.

 عالیپور با بیان دستاوردها و عملکرد موفق شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، تصریح کرد: یکی از مهمترین دستاوردهای نفت پس از انقلاب آن است که بعد از تحریم‌ها توانسته‌ایم بیش از یک میلیون بشکه نفت افزایش تولید داشته باشیم و این مساله باعث تعجب کارشناسان نفتی جهان شد.

 وی ادامه داد: همچنین در دوران پس از انقلاب تاکنون توانسته‌ایم توسعه ۳۵ میدان نفتی را عملیاتی کنیم و این مساله بیانگر عملکرد موفق شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب است.

 مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب خاطرنشان کرد: کشورهای حوزه خلیج فارس باورشان نمی‌شد که کشور ایران در مدت ۳ ماه بتواند ۵۰ هزار بشکه افزایش تولید داشته باشد، در صورتی که در این زمینه بیش از یک میلیون بشکه افزایش تولید را در دوران پساتحریم محقق کردیم.