سومین تفاهم‎‎نامه و قرارداد محرمانگی مبتنی بر چارچوب قراردادی شرکت ملی مناطق نفت‎خیز جنوب، بین این شرکت و شرکت گسترش انرژی پاسارگاد امضا شد.

به گزارش پترون، این تفاهم‎‎نامه و قرارداد محرمانگی با هدف مطالعه سه میدان کرنج (مخازن آسماری، پابده و خامی)، پارسی (مخزن آسماری) و شادگان (مخازن آسماری و بنگستان)، دیروز (١٠ بهمن‎ماه) بین بیژن عالی‌پور، مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‎خیز جنوب و مهدی میرمعزی مدیرعامل شرکت توسعه انرژی پاسارگاد امضا شد.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‎خیز جنوب در مراسم امضای این تفاهم‎نامه گفت: از زمانی که مدل قراردادی مناطق نفت‎خیز جنوب در دو حوزه “ازدیاد برداشت” و “عملیات محور” ابلاغ و اجرایی شده است تا کنون، بیش از ٧٠ جلسه و نشست تخصصی با حدود ۴٠ شرکت داخلی و خارجی برگزار و تفاهم‎نامه و قرارداد محرمانگی با کنسرسیوم پرگس و دانشگاه صنعتی شریف و همچنین شرکت شلمبرژه امضا شده است.

بر اساس این گزارش، شرکت توسعه انرژی پاسارگاد یکی از شرکت‎های ایرانی صاحب صلاحیت برای فعالیت در حوزه اکتشاف و تولید است و تفاهم‎نامه این شرکت با شرکت ملی مناطق نفت‎خیز جنوب، نخستین تفاهم‎نامه در چارچوب قراردادی نقت‎خیز است که با یک شرکت ایرانی امضا می‎شود.

عالی‎پور یادآور شد: در مدل قراردادی مناطق نفت‎خیز جنوب، کارفرما شرکت ملی نفت ایران است و شرکت ملی مناطق نفت‎خیز جنوب به عنوان مجری طرح شناخته می‌شود.

به گفته وی، در این مدل تمام فعالیت‌ها و هزینه‌ها با نظارت مجری طرح انجام می‌شود و راهبری، توسعه، تولید و بهره‌برداری، برآورد اولیه مالی جهت دستیابی به اهداف تولیدی، تدوین برنامه پایه تولید، نهایی‎سازی برنامه‌های مالی عملیاتی سالیانه و راهبری تیم‌های مدیریتی و فنی در حین اجرای طرح بر عهده شرکت ملی مناطق نفت‎خیز جنوب است.

منبع : شانا