پتانسیل بالای بازار لهستان به مصرف پلیمر، میزان نیاز به این محصول را تا ۳ میلیون تن در سال افزایش می دهد.

به گزارش پترون، موسسه تحقیقاتی AMI بریتانیا به تازگی عنوان کرد: با توجه به پتانسیل بالای بازار لهستان، انتظار می رود مصرف پلیمر این کشور با رشد سالانه سه درصد تا سال ۲۰۱۹ میلادی به حجم تقاضای سه میلیون تن در سال برسد.
این نرخ رشد تنها اندکی کمتر از رشد ۳.۵ درصدی تجربه شده در بازه سال های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۴ میلادی در بازار لهستان است.
موسسه AMI می گوید: پیش بینی می شود شاهد رشد پایدار تقاضا برای محصولات پلیمری از سوی لهستان باشیم. بیشتر این رشد ناشی از سرمایه گذاری های صورت گرفته در بخش تولید خودرو و کالاهای الکتریکی است. البته موفقیت صنعت پلاستیک و پلیمر این کشور تا حدود زیادی بستگی به شکوفایی و رشد پایدار اقتصاد غرب و حفظ قدرت رقابت پذیری فعالان این عرصه در لهستان نسبت به واردکنندگان خارجی دارد.
بر اساس این گزارش ، موسسه AIM چندی پیش در گزارشی تحت عنوان تولیدکنندگان پلاستیک لهستان درسال ۲۰۱۶ (Plastic Processors in Poland 2016) به بررسی چشم انداز صنعت پلیمر و پلاستیک این کشور پرداخت.
مواد پلیمری برای تولید طیف وسیعی از محصولات نظیر وسایل خانگی، اسباب بازی ها، بسته بندی ها، کیف و چمدان، کفش، میز و صندلی، شلنگ ها و لوله های انتقال آب، مواد پوششی به عنوان رنگ ها برای حفاظت از خوردگی، لاستیک های اتومبیل و بالاخره به عنوان پلیمرهای مهندسی با استحکام بالا و مقاوم در دماهای نسبتا زیاد برای ساخت اجزایی از ماشین آلات کاربرد دارند.

منبع : نیپنا