مدیر عامل شرکت نفت پاسارگاد گفت:با خروج از تحریم های دریایی و افزایش صادرات، آماده بارگیری کشتی های غول پیکر به صورت یکپارچه هستیم.

به گزارش پترون، فریدون درویش زاده شنبه در حاشیه آیین بارگیری بزرگترین محموله قیر صادراتی منطقه از اسکله بندر امام خمینی (ره) در جمع خبرنگاران افزود: امسال را مقام معظم رهبری سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامیدند و با توجه به اینکه در نخستین سال پسابرجام هستیم تاکید بر برون سپاری و تولید داخلی و صادرات بیشتر داشتند.
وی اظهار داشت: امروز در آستانه دهه مبارک فجر رویداد مهم و تاریخی در صنعت و حمل قیر کشور در دوران پسابرجام رخ داد.
مدیر عامل شرکت نفت پاسارگاد با اشاره به پهلو گرفتن یکی از هفت کشتی بزرگ حمل قیر جهان در آب های خلیج فارس گفت: این اتفاق برای نخستین بار در آب های خلیج فارس رخ داده و شرکت پاسارگاد با صادرات محموله ۳۵ هزار تنی قیر رکورد جدیدی در منطقه از خود به جای گذاشت.
درویش زاده تصریح کرد: این محموله ۳۵ هزار تنی به ارزش حدود ۳۰۰ میلیارد ریال است که به صورت نقدی به خریدار بین المللی فروخته شده است.
مدیر عامل شرکت نفت پاسارگاد با اشاره به ثبت رکورد زمان بارگیری در منطقه افزود: کشتی‌ های استاندارد و غول پیکر بالغ بر دو هفته زمان برای بارگیری نیاز دارند اما با کار تلفیقی که در آبادان صورت گرفت، این زمان به هشت روز کاهش یافت که رکورد بارگیری در منطقه را به خود اختصاص داد.
درویش زاده گفت: با خروج تحریم های دریایی و افزایش صادراتی که شرکت نفت پاسارگاد داشته از امروز آماده بارگیری کشتی های غول پیکر به صورت یکپارچه هستیم.
وی اظهار داشت: شرکت نفت پاسارگاد با رکورد بارگیری که امروز از خود به جای گذاشت، می تواند بارگیری کشتی های غول پیکر را در کمتر از استاندارد بین المللی را انجام دهد.
وی صادرات ۳۵ هزار تن قیر از شرکت پاسارگاد را مقدمه ای برای حضور در بازار جهانی قیر عنوان کرد و گفت:ظرفیت کارخانه پاسارگاد آبادان بیش از دو هزار و ۴۰۰ تن در روز است که در یک هفته اخیر این ظرفیت را تا ۲ هزار و ۷۰۰ تن افزایش دادیم که ۱۰ درصد بیش از استاندارد تولید ما می باشد.
مدیر عامل شرکت نفت پاسارگاد افزود: توان حمل این شرکت از محل کارخانه تا محل پایانه ۲۵۰۰ تن در روز بود که در هفته جاری به ۳ هزار و ۵۰۰ تن در روز رسید که رکوردی بی سابقه است.
درویش زاده میزان صادرات قیر در کارخانه آبادان را ۳۳ هزار تن عنوان کرد و گفت: در سال جاری تا پیش از این محموله بالغ بر ۲۲۰ هزار تن به ارزش ۵۰ میلیون دلار صادرات از منطقه آبادان انجام شد که صادرات امروز به تنهایی معادل کل صادرات سال گذشته است.
وی اظهار داشت: صنعت قیر در دنیا حدود یکصد میلیون تن در سال است و ما سال گذشته سهم ناچیزی در این صنعت را داشتیم که زیر ۳ درصد بود و شرکت نفت پاسارگاد حدود نیم درصد در این صادرات را به خود اختصاص داد.
مدیر عامل شرکت نفت پاسارگاد گفت: با تدوین برنامه پنج ساله خود همزمان با برنامه ششم توسعه کشور ،مصمم هستیم سهم شرکت نفت پاسارگاد در بازار جهانی را به ۲.۵ درصد افزایش دهیم.
به گزارش ایرنا بارگیری محموله قیر در کشتی پالانکا ماپوتو یکی از هفت کشتی بزرگ جهان که در بندر امام خمینی (ره) پهلو گرفته بود روز شنبه به پایان رسید تا این محموله به مالزی صادر شود.
این محموله ۳۵ هزار تنی قیر بزرگترین محموله صادرات قیر در جنوب غرب کشور است که به ارزش ۳۰۰ میلیارد ریالی به کشور مالزی فروخته شده است.
بارگیری این محموله که از شرکت نفت پاسارگاد آبادان خریداری شده ، هشت روز به طول انجامید.
شرکت نفت پاسارگاد با این حجم صادرات به ‌عنوان بزرگ‌ ترین صادر کننده و حمل یکپارچه قیر در منطقه شده که می ‌تواند بارگیری کشتی ‌های غول‌ پیکر را به‌ صورت یکپارچه و در مدت زمانی کمتر از استاندارد بین ‌المللی انجام دهد.
بندر خلیج فارس بخشی از منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی با کاربری عمدتاً نفتی و فرآورده های آن است که دهانه ورودی آن به عرض مفید ۱۰۰ متر می باشد و شناورهایی با ظرفیت حداکثر ۱۲ هزار تن می توانند در حوضچه آن تردد کنند.
این بندر با اولویت جذب شرکت های سرمایه گذار که با هدف استفاده بیشتر از بازار سوخت رسانی در منطقه و بهره گیری از امکان سوخت رسانی، صادرات، ترانزیت و سوآپ فرآورده های نفتی و پتروشیمی به کشورهای همسایه ایجاد شده و از سال ۸۳ مورد استفاده قرارگرفته است.
بندر خلیج فارس از ۳۲۰هکتار وسعت و مخازنی به ظرفیت ۳۳۰ هزار متر مکعب بهره مند است که ۹ پست اسکله به طول بیش از ۱۲۰۰ متر به عمق متوسط ۷.۵ متر در آن مستقر است.
در پسکرانه این بندر، زمین هایی به وسعت بیش از ۴۰ هکتار به منظور ایجاد مخازنی با حجم افزون بر یک میلیون و ۵۰۰ هزار متر مکعب و احداث یک پالایشگاه کوچک در حال آماده سازی است.

منبع : ایرنا