همزمان با افزایش تقاضا برای پلی اتیلن با وزن مولکولی بسیار بالا از سوی صنایع معدنی، کشاورزی و تجهیزات دریایی، شرکت براسکم برزیل تولید این محصول را در امریکا آغاز کرد.

به گزارش پترون، شرکت براسکم برزیل به تازگی یک مجتمع جدید تولید پلی اتیلن با وزن مولکولی بسیار بالا (UHMWPE) را در شهر لا پورته ایالت تگزاس راه اندازی کرد. این محصول تحت عنوان برند Utec عرضه می شود.
کریستوفرجی، مدیر تجارت جهانی برند Utec ، درگفتگو با مطبوعات عنوان کرد: این روزی به یاد ماندنی برای شاخه براسکم در قاره آمریکا (Braskem America) و همکاران ما در سراسر جهان محسوب می شود. تیم ما دردو سال گذشته بسیار سخت برای احداث، اجرا و راه اندازی این مجتمع تولید بسیار پیشرفته در ایالات متحده کار کرده است.
مدیر تجارت جهانی برند Utec ، تصریح کرد: قصد داریم ظرفیت تولید پلی اتیلن با وزن مولکولی بسیار بالای براسکم را در سطح بین المللی توسعه دهیم.
وی ادامه داد: نزدیک به ۲۰ سال است که این محصول را در برزیل تولید می کنیم. اما بیشتر مشتریان ما در آمریکای شمالی و اروپا مستقر هستند. این موضوع تا حد زیادی ما را به ساخت مجتمع یادشده در تگزاس ترغیب کرد.
جی افزود: مکان احداث مجتمع جدید امکان عرضه این محصول به مشتریان آسیایی را نیز تسهیل می کند. تقاضا برای پلی اتیلن با وزن مولکولی بسیار بالا از سوی صنایع معدنی، کشاورزی، تجهیزات دریایی و تولیدکنندگان ماشین آلات به صورت فزاینده ای رو به افزایش است.
بر اساس اعلام شرکت براسکم، محصول یادشده با برند Utec هشت برابر سبک تراز فولاد و ۱۰ برابر پایدارتر از پلی اتیلن سنگین است.

منبع : نیپنا