بر اساس اعلام مسوولان گاز استان مازندران گاز سی ان جی این استان وصل است و تنها نیروگاه این منطقه از سوخت دوم استفاده می‌کند.

به گزارش پترون؛ محمد اسماعیل ابراهیم‌زاده، مدیرعامل شرکت گاز استان مازندران هرگونه قطع ارسال گاز به جایگاه هایی سی ان جی را رد کرد و گفت: فقط در صورتی که افت فشار در منطقه مازندران داشته باشیم گاز سی ان جی قطع می شود  ولی در حال حاضر  گاز ارسال می‌شود و مشکلی نیست.

این مقام مسوول همچنین تصریح کرده است: در حال حاضر شرایط گازرسانی به بخش خانگی، صنایع و جایگاه های عرضه سی ان جی مناسب است و فقط نیروگاه استان از سوخت دوم استفاده می کند.

روز شنبه هفته جاری علی نبییان،جانشین شورای هماهنگی مدیریت بحران مازندران با اشاره به گاز رسانی به شمال کشور اعلام کرده بود براساس پیش بینی هواشناسی با برودت هفت تا ۸ درجه ای دما در این استان از سوم بهمن ماه، گاز ادارات دولتی وجایگاه های سی ان جی قطع می شود.

به گفته این مقام مسؤول ادارات دولتی باید به جای گاز از سیستم‌های گرمایشی برقی استفاده کنند و قطعی گاز جایگاه‌های سی ان جی برای تامین گاز مشترکان خانگی تا روز سه شنبه پنجم بهمن ماه ادامه خواهد داشت.

همچنین مجید بوجارزاده سخنگوی شرکت ملی گاز ایران نیز در همین رابطه به خبرنگار فارس گفته بود این کار برای کنترل شبکه و مدیریت آن با توجه به برودت و بالا رفتن مصرف است و با اطلاع به مردم انجام می شود.

در حال حاضر با ورود موج جدید سرما به مناطق شمالی کشور مصرف گاز استان مازندران به بیش از ۲۷ میلیون متر مکعب در روز رسیده است.

گاز رسانی به مازندران در این روزها از آن جهت اهمیت دارد که عمده مصرف کننده گاز وارداتی از ترکمنستان بود که با قطع گاز ترکمنستان مسوولان شرکت ملی گاز ایران سعی دارند تا با پایداری بیشتر گاز را به این نقطه برسانند.

در همین رابطه اخیرا علی اصغر یوسف نژاد، نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی به دیدار وزیر نفت رفته است تا شرایط گاز رسانی به استان مازندران را جویا شود.

وی با بیان اینکه اقدام ترکنستان در قطع صادرات گاز ناجوانمردانه و به دور از دیپلماسی بین المللی است، گفته بود: شهروندان باید با مدیریت مصرف و صرفه جویی مصرف گاز منابع گازی را به گونه‌ای مدیریت کنند، که افت فشار یا قطع گاز صورت نگیرد، اصل بر این است که مصرف گاز خانگی کنترل و تامین شود و اولویت بعدی قطع نشدن گاز صنایع یا سی ان جی است.

وی با اشاره به اینکه احداث و راه اندازی خط لوله ۴۲ اینچ سمنان-ساری مشکل گازرسانی به مناطق شمالی را رفع می کند، ادامه داد: وزیر نفت بر تقویت و تسریع در انجام فعالیت های پروژه خط لوله ۴۲ اینچ سمنان- ساری تاکید کرده است و نمایندگان استان مازندران نیز از این خط لوله بازدید داشته اند.

منبع : فارس