استاندار زنجان با اشاره به تأمین منابع ارزی پروژه پتروشیمی از طریق صندوق توسعه ملی گفت: پیگیر اخذ مصوبه شورای اقتصاد برای تکمیل این پروژه هستیم.

به گزارش پترون، اسدالله درویش‌امیری امروز در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان زنجان اظهار داشت: پروژه‌ها بیش از آنکه که به تصویب برسند و مطرح شوند باید دارای طرح توجیهی از ابعاد مختلف اقتصادی، اجتماعی، تأمین منابع مالی یا جذب بخش خصوصی باشند.

وی با اشاره به اینکه مطرح شدن پروژه‌ها سبب بالا رفتن توقع مردم و ایجاد مطالبات عمومی می‌شود، تأکید کرد: نباید پروژه‌ای که زمینه تحقق آن دشوار باشد و تا زمانی که راهکارهای آن ارائه نشده مطرح شود تا نتوان در مقابل درخواست‌های مردم پاسخگو بود.

استاندار زنجان رفتارهای توام با بی‌مهری با سرمایه‌گذاران را یکی از چالش‌های عدم تحقق و پیشرفت پروژه‌ها و طرح‌ها عنوان کرد و افزود: باید وظایفی که برای دستگاه‌ها تعیین شده به درستی انجام شود تا به مطالبات مردم دامن نزنیم.

وی پروژه پتروشیمی را یکی از طرح‌های مهم تصویب شده در استان زنجان خواند و گفت: برای تکمیل این پروژه دو مانع مهم وجود داشت یکی مربوط به تأمین منابع ارزی بود که این کار از طریق صندوق توسعه ملی انجام می‌شود و مشکل دیگر در ارتباط با مصوبه شورای اقتصاد بود که این موضوع در دست پیگیری است.

درویش‌امیری با اشاره به پروژه دوخطه کردن راه‌آهن به عنوان یکی از موارد مهم اقتصاد مقاومتی ابراز کرد: امیدواریم در اردیبهشت ماه شاهد درصد بالای پیشرفت این پروژه باشیم.

وی با اشاره به اینکه مسئولان راه و شهرسازی نامطلوب بودن هوا را دلیل کندی پیشرفت پروژه‌های راهسازی از برنامه زمانبندی دانستند، بیان کرد: بخش صنعت و معدن و راه و شهرسازی استان زنجان را میانگین پیشرفت کشوری عقب انداخته که امیدواریم با مطلوب شدن هوا و برطرف کردن چالش‌های پیش‌رو این موارد جبران شود.

استاندار زنجان به ارائه آمار واقعی در عملکرد دستگاههای اجرایی تأکید کرد و گفت: در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و طرح رونق اقتصادی اقدامات موثری انجام شده که باید به درستی اطلاع‌رسانی شود.

وی خاطرنشان کرد: با فعالیت و جلسات این ستادها در حال حاضر وضعیت کسب و کار بهبود پیدا کرده و شرایط خوبی برای واحدهای تولیدی ایجاد و بسیاری از موانع توسعه آنها برطرف شده است.

درویش‌امیری تصریح کرد: در حال حاضر تعدیل نیروی انسانی در استان زنجان متوقف شده و این موضوع حاکی از تلاش‌های مسئولان در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید است و با صیانت از شغل‌ها و واحدهای صنعتی، تولیدی و خدماتی فضای نا امن و بی‌ثبات به فضایی آرام و تثبیت شده تبدیل شده است.

وی خاطرنشان کرد: انعقاد قرارداد سازمان تأمین اجتماعی برای افراد به این معنی است که نیروهای جدیدی وارد حوزه اشتغال استان زنجان شده است.

استاندار زنجان تأکید کرد: باید ارائه عملکرد دستگاه‌های اجرایی در قالب کارگروه‌های تسهیل و رفع موانع تولید، طرح رونق اقتصادی و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ابتدا با حضور دستگاه‌های اجرایی مورد ارزیابی قرار گیرد و سپس به ستادهای کشوری ارسال شود تا زحمات آنها به درستی منعکس شود.

وی با اشاره به اینکه برخی از استانها در ارائه عملکرد خود گزارش‌های تشریحی را نیز گنجانده‌اند، ابراز کرد: با توجه به اینکه جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در واحدهای تولیدی با حضور بخش خصوصی و بررسی مشکلات از نزدیک برگزار می‌شود ارائه گزارش‌های تشریحی زنجان می‌تواند از سایر استانها غنی‌تر باشد.

درویش‌امیری بیان کرد: باید رفت و آمد میهمانان از وزارتخانه‌ها و سایر نهادها به زنجان خروجی داشته باشد و نتیجه مذاکرات پیگیری و دستاوردهای آن ثبت شود.

منبع : تسنیم

انتهای پیام/