شرکت پتروناس مالزی فناوری نوین تولید پلی اتیلن شرکت لیوندل بازل موسوم به Hostalen ACP را برای مجتمع جدید خود برگزید.

به گزارش پترون، تکنولوژی یادشده برای یک واحد تولید پلی اتیلن سنگین جدید با ظرفیت ۴۰۰ هزار تن در سال به کار گرفته می شود. این مجتمع بخشی از پروژه توسعه مجموعه یکپارچه پالایشگاهی و پتروشیمی راپید پتروناس واقع درایالت جوهورمالزی است.

مدیرطرح RAPID دربخش پتروشیمی عنوان کرد: ما این فناوری را به دلیل قابلیت های بالای آن درتولید محصولاتی نظیر فیلم و لوله های با عملکرد بالا انتخاب کردیم. تکنولوژی Hostalen ACP ما را قادرمی سازد تا نیاز فزاینده برای محصولات پتروشیمی ویژه (specialty petrochemical products) از سوی مشتریان مسقردرمنطقه را تا حدود زیادی مرتفع سازیم.

بر اساس این گزارش ،شرکت پتروناس در حال حاضر لیسانس بهره برداری از دو فناوری دیگر لیوندل بازل موسوم به Spherizone و Spheripol را برای تولید پلی پروپیلن (PP) دریافت کرده است.

دن کومبس، معاون اجرایی شاخه جهانی الفین ها، پلی الفین ها و تکنولوژی های مرتبط شرکت لیوندل بازل، می گوید: هم اکنون بیش از ۲۵۰ مجتمع پتروشیمی در سراسر جهان از لیسانس های واگذار شده از سوی ما در زمینه بهره گیری از تکنولوژهای جدید تولید پلی پروپیلن و پلی اتیلن بهره می برند. موضوعی که جایگاه ما را در عرصه بین المللی به عنوان شرکتی پیشگام در حوزه ارائه فناوری های نوین، تقویت می کند.

 منبع : نیپنا