مدیرکل آژانس همکاری‌های علمی آموزشی اتریش با اشاره به نشست روز گذشته هیات اتریشی با مسوولان وزارت علوم گفت: با برگزاری این نشست‌ها درصدد هستیم تا همکاری‌های علمی، دانشگاهی میان ایران و اتریش شتاب بیشتری به خود بگیرد.

به گزارش پترون، استفان ذوتی در کنفرانس توسعه‌ای همکاری‌های علمی آتی ایران و اتریش با اشاره به جلسه  روز گذشته هیات اتریشی با مسئولان وزارت علوم ایران افزود: در این نشست مذاکرات خوبی برای توسعه همکاری‌های آموزشی و پژوهشی صورت گرفت.

وی با تاکید بر اینکه ما موقعیت بزرگی برای توسعه این همکاری‌ها داریم، اظهار کرد: ماموریت اصلی ما تقویت همکاری‌های گذشته است که در نشست روز گذشته ما با وزارت علوم پیشرفت‌های خوبی در این زمینه حاصل شد.

مدیرکل آژانس همکاری‌های علمی آموزشی اتریش با تاکید بر اینکه گام‌های اولیه برای توسعه این همکاری‌ها برداشته شده است، خاطرنشان کرد: پتروشیمی یکی از بخش‌های مشترک مورد علاقه دو طرف است و ما در این دیدارها درصدد هستیم تا این همکاری‌ها شتاب بیشتری به خود بگیرد و این برای ما افتخاری بزرگ است که در حوزه‌های مشترک دو طرف همکاری داشته باشیم.

استقبال دانشگاه خوارزمی برای توسعه همکاری با دانشگاه‌های اروپا

به گزارش ایسنا، دکتر محمدعلی سبحان‌اللهی رئیس دانشگاه خوارزمی نیز در کنفرانس توسعه‌ای همکاری‌های علمی آتی ایران و اتریش طی سخنانی با اشاره به تلاش‌های این دانشگاه برای ایجاد و توسعه فعالیت‌های علمی افزود: این دانشگاه از سال ۲۰۱۲ از دارالمعلمین به دانشگاه خوارزمی تغییر نام داد و با ایجاد ۱۶ دانشکده اقدام به توسعه علمی و آموزشی در این دانشگاه کردیم.

وی با اشاره به وجود ۱۳ هزار دانشجو در این دانشگاه خاطرنشان کرد: علاوه بر آن ۴۰۰ عضو هیات علمی در این دانشگاه مشغول به فعالیت هستند.

رئیس دانشگاه خوارزمی به برنامه‌های این دانشگاه برای توسعه همکاری‌های بین‌المللی اشاره کرد و یادآور شد: ما در زمینه‌هایی چون پلاسمای پزشکی، علوم زیستی، نانو و بیوتکنولوژی و علوم انسانی مایل هستیم با دانشگاه‌های اروپایی و به ویژه کشور اتریش همکاری داشته باشیم.

سبحان‌اللهی به وضعیت تحصیلات تکمیلی این دانشگاه اشاره کرد و ادامه داد: از سوی وزارت علوم این دانشگاه مسئول توسعه همکاری‌های علمی و پژوهشی با دانشگاه‌های اتریش شده است و ما در این راستا تلاش خواهیم کرد تا همکاری‌های مشترک میان دو کشور صورت گیرد.

رئیس دانشگاه خوارزمی تاسیس مرکز مطالعات اروپایی در این دانشگاه را گام دیگری در زمینه توسعه فعالیت‌های بین‌المللی علمی این دانشگاه دانست و تاکید کرد: ما از همکاری کشورهای اتحادیه اروپا در قالب این مرکز استقبال می‌کنیم.

منبع : ایسنا

انتهای پیام/س