رییس سازمان برنامه و بودجه آذربایجان شرقی از انتقال بیش از ۲۰۰ هزار تن اتیلن به شرکت پتروشیمی تبریز با اجرای خط انتقال اتیلن غرب به تبریز خبر داد.

به گزارش پترون، داوود بهودی در بیست و هفتمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان با اشاره به اجرای طرح انتقال اتیلن غرب به تبریز، این مهم را یکی از آرزوهای چندین و چندساله مردم استان عنوان کرد و گفت: اجرای این طرح، مزایای بسیار خوبی برای استان دارد که از جمله آن ها می توان به ایجاد اشتغال مستقیم برای سه هزار و اشتغال غیرمستقیم برای شش هزار نفر اشاره کرد.

وی افزود: با بهره برداری کامل از این طرح، ارزش افزوده شرکت پتروشیمی تبریز نیز به بیش از چهار هزار میلیارد تومان می رسد.

وی اجرای این پروژه را موثر در تحقق یکی از برنامه های در نظرگرفته شده مدیریت استان در قالب اجرای سند تدبیر توسعه دانست و اظهار کرد: تولید و فرآوری بسیاری از محصولات نفتی و صنایع پایین دستی آن در استان با اجرای این پروژه محقق خواهد شد و امیدواریم بتوانیم در حوزه صادرات نیز حرفی برای گفتن داشته باشیم.

رییس سازمان برنامه و بودجه استان در بخش دیگری از سخنان خود، فروش شرکت پتروشیمی تبریز در سالجاری را یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعلام و اضافه کرد: با اجرای این طرح، سالانه ۲۰۰ هزار تن اتیلن به پتروشیمی تبریز منتقل خواهد شد.

 منبع: پورت پرس