به گزارش خبرنگار پترون به نقل از خبرگزاری میزان، محمدرضا نعمت‌زاده در بازدید از شهرک صنعتی شمس‌آباد استان تهران گفت: از سال ۸۹ به دلیل محدودیت بودجه توقف جایزه صادراتی صورت گرفت اما در با تدابیری در صدد هستیم تا برای صادرکنندگان تسهیلاتی ارزان‌تر از بانک‌ها برای آنها فراهم کنیم.

به گفته وی ایجاد اشتغال همواره دغدغه واحدهای صنعتی است و من یقین دارم با شرایط سختی که پشت سر گذاشتم بتوانم با حمایت دولت فضای جدیدی برای کار فراهم کنم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه گفت: علیرغم وجود تحریم‌ها ما شاهد بودیم که بسیاری از واحدهای صنعتی موانع را از پیش‌روی خود برداشته اند.

وی افزود: مشکلاتی در بخش مالیات و ‌بیمه در  واحدهای صنعتی است که در این خصوص نامه های را  به وزارت اقتصاد و دارایی ارسال کردیم که این مشکلات مرتفع شود.

وی افزود: منابع مالی دولت محدود بوده به طوری که در سال جاری از همین مالیات‌ها و ارزش‌ افزوده‌ها برای اجرای طرح‌های عمرانی کشور ۷ درصد بیشتر برداشته شده است.

وی به واحدهای صنعتی توصیه کرد: در بازارهای هدف صادراتی فعالیت بیشتری داشته باشید.

نعمت‌زاده در ادامه یادآور شد: واحدهای صنعتی باید بتوانند با انجمن‌ها و تشکل‌های تخصصی و صنفی خود تعامل نموده و خواسته‌های خود را به آنان بیان دارند.

وی همچنین گفت: افزایش سرمایه در بخش خصوصی نیاز به حمایت دولت داشته و دولت برای سرمایه مورد نیاز در صدد ارائه طرح‌های جدید است و در نهایت رویه دولت این است که فضای کسب و کار را برای تلاشگران صنعتی آماده‌تر کند.

بر پایه این گزارش محمدرضا نعمت‌زاده طی سفر یک روزه خود به شهرک صنعتی شمس‌آباد استان تهران واقع در بزرگراه قم از شرکت‌های صنعتی ونوس شیشه، یکتا تهویه اروند، توربو کمپرسور نفت، نوری تازه وشرکت صنعتی میرآب بازدید کرد.