رئیس کمیسیون انرژی مجلس از برگزاری جلسه‌ای مشترک با هماهنگی رئیس مجلس، وزرای نفت، صنعت و اقتصاد برای تعیین فرمول مناسب برای قیمت‌گذاری انواع خوراک گاز پس از بررسی لوایح برنامه و بودجه خبر داد.

به گزارش پترون، فریدون حسنوند در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به حذف ماده ۵۳  لایحه برنامه ششم توسعه در رابطه با قیمت گذاری انواع خوراک گاز و مایع تحویلی به واحدهای صنعتی، پالایشی و پتروشیمی گفت: بسیاری از دست ‌اندرکاران معتقد بودند که به این شیوه‌ای که در لایحه برنامه آمده نمی‌توانیم درصد تعیین کرده و  قیمت را کاهش دهیم.

وی افزود: بنابر این مقرر شد در جلسه مشترکی که پیش بینی شده با هماهنگی رئیس  مجلس، وزرای نفت، صنعت، معدن و تجارت و امور اقتصادی  و دارایی هم اندیشی کرده و فرمول جدیدی را تعریف کنیم که هم بخش خصوصی تقویت شده و نیازمندی‌هایش برطرف شود  و هم به نوعی ضرر به منافع عمومی کشور وارد نشود، از طرف دیگر  از بعضی رانت‌ها و ایجاد روزنه‌های مفسده نیز جلوگیری به عمل  آید.

این عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس خاطر  نشان کرد: سعی می‌کنیم بعد از رسیدگی به لوایح برنامه ششم توسعه و بودجه سال ۹۶ کل کشور  این موضوع را در دستور کار قرار دهیم و در آن  جلسه مشترک نظرات یکدیگر را شنیده وتصمیم منطقی اتخاذ کنیم.

نماینده مردم اندیمشک در مجلس یادآور شد: قانون در  این زمینه از قبل وجود دارد و با توجه به این که ماده ۵۳ لایحه برنامه ششم توسعه به طور کامل حذف شده، دیگر چیزی به نام قیمت گذاری جدید  وجود ندارد؛ بنابر این باید با توجه به قانون قبلی، فرمول جدید را متناسب با شرایط جهانی  و قیمت‌های تحت عنوان خلیج فارس مد نظر قرار دهیم تا یک پایه مشخص وجود داشته باشد.