سهامداران بورسی امروز۴۰ میلیون و ۵۵ هزار سهم از سهام صنعت پتروشیمی را به ارزش ۱۳۸ میلیارد و۸۷۱ میلیون ریال خریداری کردند .

پبه گزارش پترون، درپایان معاملات امروز دوشنبه(۱۳ دی ماه) با وجود جو کلی بازارو افت اکثر نمادها شاخص کل متاثر از معاملات دوطرفه و بلوکی نمادهای فارس، اخابر، فولاد، فخاس و شپنا با رشد حدود ٧٢.٩٠ واحدی به ارتفاع ٧٨,٩۶٨ رسید که در این بین نمادهای خساپا و تاپیکو بیشترین تاثیر مثبت را ایجاد کردند.

در معاملات امروز بازار سهام، سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی روندی کاهشی داشت. در قیمت پایانی هر سهم این شرکت به ۱۸۷۸ ریال رسید که نسبت به دیروز ۱.۲۱ درصد افت داشت. همچنین، پتروشیمی شازند با کاشی ۳.۷۴ درصدی به ۲۸۵۳ ریال رسید. در عین حال، پتروشیمی خراسان، نیز کاهشی بود. پتروشیمی زاگرس، سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین نیز در معاملات امروز روندی کاهشی داشت.

پتروشیمی شیراز اما رشدی درحد بسیار اندک را تجربه کرد. هر سهم این شرکت ۰.۵۲ درصد رشد داشت. پتروشیمی خارک در این روز افتی ۲.۲۹ درصدی داشت. سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی هم افتی ۰.۸۳ درصدی را در قیمت پایانی به ثبت رساند. به علاوه، پتروشیمی پردیس ۰.۸۳ درصد کاهش داشت. همچنین پتروشیمی کرمانشاه، پتروشیمی جم، فارابی و فناوران نیز در ارقام منفی داد و ستد شدند.

 در این میان امروز پتروشیمی آبادان روزی مثبت داشت. هر سهم این شرکت در قیمت پایانی با ۰.۳۴ درصد رشد به ۲۶۵۶ ریال رسید. همچنین پتروشیمی مارون روز خوبی را برای سهام داران خود به ثبت رساند. هر سهم این شرکت با ۱.۶۵ درصد افزایش به ۳۳۸۷۳ ریال رسید.

سود ۲۰۰ تومانی پتروشیمی فن آوران

شرکت پتروشیمی فن آوران در آخرین پیش بینی خود بر اساس صورت های مالی شش ماهه، به ازای هر سهم ۲۰۰ تومان سود برآرود کرده است که نسبت به سال گذشته ۲۲ درصد کاهش داشته است. این شرکت در شش ماهه منتهی به شهریور ۹۵ موفق به محقق ساختن ۷۹۶ ریال سود به ازای هر سهم شده که ۴۴۸ ریال مربوط به سه ماهه اول و ۳۴۸ ریال مربوط به سه ماهه دوم است.

منبع : نیپنا