نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی گفت: پتروشیمی خمین به مرحله تولید نزدیک شد و در آینده نزدیک بر روی مدار تولید قرار خواهد گرفت.

به گزارش پترون، محمدابراهیم رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به اینکه پتروشیمی به عنوان یک صنعت مادر ظرفیت مهمی برای سرمایه‌گذاری در صنایع پائین‌دستی به شمار می‌رود، افزود: با پیگیری‌هایی که به منظور استقرار صنعت پتروشیمی در شهرستان خمین صورت گرفت و مطرح شدن آن در سفر رئیس جمهور و هیئت دولت به استان مرکزی، خوشبختانه مشکلات موجود بر سر راه استقرار آن برطرف شد.

وی بیان کرد: با تایید شاخص‌های قانونی زیست‌محیطی که در اجرای عملیات ساخت این صنعت وقفه ایجاد کرده بود و با تامین تجهیزات و ماشین‌آلات مورد نیاز و فعال کردن خطوط طی ماه‌های آینده این صنعت وارد مدار تولید شده و محصول تولیدی آن به بازار عرضه می‌شود.

نماینده مردم خمین در خانه ملت فعالیت پتروشیمی این شهرستان با ایجاد  اشتغال مستقیم برای بیش از ۳۰۰ نفر و غیرمستقیم برای بیش از هزار نفر را موجب تثبیت توسعه فراگیر خمین دانست و آن را ظرفیتی برای تامین نیازهای صنایع تکمیلی استان مرکزی بیان کرد.

رضایی در بخش دیگری از این گفت‌وگو به فعال شدن خط تولید سایپا در این شهرستان اشاره کرد و گفت: مقام عالی وزارت صنعت، معدن و تجارت در سفر خود به شهرستان خمین به مردم این شهرستان قول داد که خط تولید سایپا در این منطقه از کشور فعال شود.

وی بیان کرد: با اعطای مجوز به سایپا مقرر شد بخشی از خط تولید سایپا در خمین مستقر شود که در مرحله اول تولید خودرو تا پنج هزار قطعه پیش‌بینی شده و به تدریج به این عدد افزوده خواهد شد. این موضوع در جلسه اخیر با وزیر صنایع نیز مطرح شد و سایپا در حال راه‌اندازی این خط تولید است.