۲۱ هزار و ۵۰۰ تن وکیوم باتوم، یک هزار و ۱۹۶ تن مواد پلیمری، ۲۰۰ تن گوگرد، ۴۷۵ تن مواد شیمیایی و ۹ هزار و ۱۲۰ تن انواع قیر در بورس کالاا فروخته شد.

به گزارش پترون؛ در این روز ۲۵ هزار تن انواع قیر پلیمری، ۶۰۷۰، ۴۰۵۰ و ۸۵۱۰۰ نیز در تالار صادراتی داد و ستد شد.

تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران در این روز معامله ۲ هزار و ۸۷۰ تن بیلت و شمش آلیاژی شرکت ایرالکو را تجربه کرد. همچنین ۱۵۰ تن ذرت دانه ای و ۲ هزار تن روغن خام سویا در تالار محصولات کشاورزی داد و ستد شد. علاوه براین، ۳هزار و ۷۶۳ تن ذرت دانه ای در قالب طرح قیمت تضمینی و ۱۱ هزار و ۳۸۸ تن ذرت دانه ای در قالب گواهی سپرده کالایی در تالار محصولات کشاورزی معامله شد.

همچنین در هفته پیش ، در حالی که حدود ۷۴۵ هزار و ۲۵۵ تن انواع کالا به ارزش نزدیک به ۹ هزار و ۳۲۰ میلیارد ریال در بورس کالای ایران مورد داد و ستد قرار گرفت، ارزش معاملات با رشد ۴۴ درصدی و حجم معاملات با رشد ۹۵ درصدی مواجه شد.هفته گذشته در تالار محصولات صنعتی و معدنی ، ۲۴۶ هزار و ۲۴۶ تن انواع کالا با ارزشی نزدیک به ۲ هزار و ۸۰۶ میلیارد ریال معامله شد.

در دو بخش داخلی و صادراتی در تالار مذکور، ۱۶۵ هزار تن سنگ آهن ، ۶۷ هزار و ۳۰ تن انواع فولاد، ۶ هزار و ۲۴۰ تن آلومینیوم ، ۷ هزار و ۸۵۰ تن مس، ۱۲۰ کنسانتره مولییدن ، ۶ تن کنسانتره و ۸ کیلوگرم طلا خریداری شد.

در دو بخش داخلی و صادراتی تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی ، ۴۵۸ هزار و ۶۲۲ تن انواع کالا به ارزش بیش از ۶ هزار و ۱۱۰ میلیارد ریال به فروش رسید.

در این تالار ، ۲۲۱ هزار و ۴۲۶ تن انواع قیر، ۵۹ هزار و ۴۰ تن مواد پلیمری، ۱۲۶ هزار و ۷۰۰ تن وکیوم باتوم، ۲۵ هزار تن لوب کات، ۱۸ هزار و ۶۴۰ تن مواد شیمیایی ، ۳ هزار و ۹۷۰ تن گوگرد، ۸۴۶ تن عایق رطوبتی و ۳ هزار تن سلاپس و کس معامله شد.

تالار محصولات کشاورزی نیز شاهد معامله ۳۷ هزار و ۷۹۱ تن انواع کالا به ارزش نزدیک به ۳۸۲ میلیارد ریال بود؛ در این تالار، ۱۴ هزار و ۱۸۴ تن ذرت دامی، ۷ هزار و ۸۹۷ تن جو دامی ، ۹ هزار و ۲۵۰ تن گندم ، ۹۰۰ تن برنج وارداتی ،۱۵۰ تن شکر سفید، ۴ هزار و ۲۱۰ تن کنجاله و یک هزار و ۲۰۰ تن روغن خام معامله شد.

منبع : بورس کالای ایران