مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی از فرآورش بیش از ۱۰۹ میلیارد و ۴۹۶ میلیون متر مکعب گاز در پالایشگاههای شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی در ۹ ماه امسال خبرداد.

به گزارش پترون،  مسعود حسنی با بیان اینکه این مجتمع عظیم گازی با کوله‌باری از دانش و تجربه برای تحقق چشم‌انداز توسعه و رشد اقتصادی کشور گام برمی‌دارد، گفت: متخصصان و کارکنان این مجتمع در ۹ ماه امسال بیش از ۱۰۹ میلیارد و ۴۹۶ میلیون متر مکعب گاز را از مخزن مشترک برداشت کرده اند.

وی افزود: این رقم فرآورش گاز در ۹ ماه نخست سال ۹۵ نسبت به مدت مشابه پارسال، ۲۲,۷ درصد افزایش نشان می دهد.

مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی با اشاره به این‌که هم اکنون ۶۳ درصد از گاز کشور از پالایشگاه‌های پارس جنوبی تامین می‌شود، یادآور شد: از ابتدای امسال تا پایان آذر بیش از ۸۷ میلیارد و ۶۱۰ میلیون متر مکعب گاز در پالایشگاه‌های مجتمع گازی پارس جنوبی شیرین‌سازی شده است.

حسنی اعلام کرد: در ۹ ماه نخست امسال بیش از ۱۴۱ میلیون بشکه میعانات گازی در پالایشگاه‌های شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی تولید شده که این رقم نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۶ درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به نقش مهم مجتمع گازی پارس جنوبی در تولید محصولات جانبی افزود: از ابتدای سال تا پایان آذر بیش از ۳۵۶ هزار تن گوگرد در این مجتمع تولید شده است.

 منبع : خبرگزاری صدا و سیما