مدیر عامل شرکت عملیات غیر صنعتی پازارگاد، گفت: برای ساخت پارک ساحلی از فاینانس ۴.۵ میلیارد دلاری کانادایی استفاده شده است.

به گزارش پترون، محمد صفاییان در حاشیه بازدید خبرنگاران ازعسلویه و دهکده گردشگری این منطقه اظهارکرد: ساخت دهکده گردشگری دریایی پازارگاد در عسلویه باید از ۱۲ سال پیش صورت می گرفت چرا که در این منطقه شرایط کار و شرایط آب و هوایی سخت است.

وی با تاکید براین که درشش ماه دوم سال هوا بسیار مطلوب است، اظهار کرد: می توان ارزهایی که از کشور خارج و در کشورهای همسایه خرج می شود را به سمت عسلویه و سایر مناطق محروم که جاذبه گردشگری زیباتری دارند، هدایت کرد که در این صورت علاوه بر خروج کمتر ارز از کشور، هم وضعیت استان بهبود بخشیده می شود و هم اشتغالزایی صورت می گیرد.

مدیرعامل شرکت عملیات غیر صنعتی پازارگاد با اشاره به امکانات دهکده گردشگری دریایی پازارگاد ازجمله ویلاهای شناور در آب، گفت: از ۸۰ رقم بازی در این دهکده، حداقل ۲۰ نمونه در این دهکده، منحصر به فرد است. دهکده گردشگری در سال گذشته پذیرای ۶۵ هزار گردشگر بوده است و این مرکز در شب عید زبانزد شده بود .

صفاییان ادامه داد: درسال جاری نیز ۶۰ درصد تغییرات خواهیم داشت؛ ۳ ویلای شناور ساخته شده اند و آماده اند که آن ها را در دریا بیاندازیم؛ دبی نیز ویلاهای مشابهی دارد که ماه گذشته افتتاح شدند.

وی همچنین با اشاره به ساخت ویلاهایی از جنس لوله GRP در ساحل، گفت: این لوله ها را که در صنعت گاز به کار می روند را تبدیل به خوابگاه کرده ایم؛ این اقدام، نو است و درحال ثبت آن در جهان هستیم چرا که تاکنون از این تجهیزات برای تفریح استفاده نمی شد.

مدیرعامل شرکت عملیات غیر صنعتی پازارگاد با اشاره به احداث پلاژ در عسلویه، گفت: این پلاژ به شکل قلع و در متراژ ۱۰۰۰ متر در کنار دریا احداث شده است. در سال جاری حوضچه آرامش به متراژ ۳ هزار متر در دهکده گزدشگری ایجاد کرده ایم و می توان از کروز و هز نوع کشتی گردشگری دلخواه گردشگران استفاده کرد.

لنج تاریخی عسلویه، میزبان گردشگران می شود

صفاییان با اشاره به این که نخستین لنجی که وارد عسلویه شده و ۱۵۰ سال قدمت دارد را بازسازی کرده و تبدیل به کافی شاپ می شود، گفت: به دلیل موقعیت سواحل دهکده امکانات غواصی ایجاد شده است و ما به دنبال اشتغالزایی و کسب رضایت کارکنان و خانواده های صنعت پتروشیمی هستیم.

وی با تاکید بر این که خانواده ها و کارکنان ۱۵ سال است که با توجه به سختی کار و شرایط زندگی، دچار برخی مشکلات شده اند، گفت: سال گذشته ۱۲ میلیارد تومان و در سال جاری ۶ میلیارد تومان در دهکده گردشگری دریایی پازارگاد سرمایه گذاری شده و پیش بینی می شود که ظرف ۴ سال سرمایه بازگردد البته رضایت کارکنان برای ما ارجح است.

مدیرعامل شرکت عملیات غیرصنعتی پازارگاد با اشاره به میزبانی رایگان ۲۰ دوچرخه سوار تیم ملی از امروز، گفت: سال گذشته دهکده گردشگری میزبان ۴۲ عروس و داماد از نخل تقی بودیم که کم بضاعت بودند، تلاش شد تا شب به یادماندنی ای برایشان بسازیم. در سال جاری نیز میزبان ۲ گروه ۵۰ نفره با شرایط مشابه هستیم که شام مهمان ما هستند.

صفاییان با اشاره به امکان استفاده بومیان منطقه از دهکده گردشگری و درنظر گرفتن شرایط خاص برای استفاده مطلوب این خانواده ها، گفت: سال گذشته پذیرای ۸۰۰ خانواده بومی بودیم و به ۳۰۰ خانواده از شیرینو، کارت هدیه ۲۰۰ هزار تومانی برای بهره مندی از امکانات گردشگری داده شده است.

وی بر فراهم سازی شرایط بوم گردی در منطقه نیز تاکید کرد به گونه ای که گردشگران می توانند از غذاهای تهیه شده توسط بومیان لذت ببرند.

دهکده گردشگری بوشهر با شرایط ویژه افتتاح می شود

مدیرعامل شرکت عملیات غیر صنعتی پازارگاد با اشاره به دعوت استاندار از وی برای ساخت دهکده امید بوشهر، گفت: ۳۵ هکتار برای این امر درنظر گرفته شده و به پازارگاد ۳۰ ساله اجاره داده شده است.

صفاییان با اشاره به بازدید آقای هاشمی رفسنجانی از این منطقه درهفته گذشته، گفت: امید بوشهر ۲ حسن نسبت به دهکده گردشگری دریایی پازارگاد دارد؛ نخست اینکه ویلاهای ساحلی در کنار خور قرار دارند نه دریا بنابراین با خروش دریا مواجه نیستیم. همچنین ویلاهای شناور نیز به راحتی شناور می شوندو خطری آن ها را تهدید نمی کند.

وی همچنین با اشاره به ساخت ۹ ویلای شناور، گفت: ۷ ویلا به دهکده امید بوشهر منتقل می شود و ۲ ویلای شناور در دهکده گردشگری دریایی پازارگادباقی می ماند.

مدیرعامل شرکت عملیات غیر صنعتی پازارگاد گفت: بر اساس یکی از طرح های ارائه شده، ۲۰۰ ویلای چوبی روی عرشه ساخته می شود و راه دسترسی به ویلاها، استفاده از قایق خواهد بود. این امر نیازمند سرمایه گذاری بیش از ۱۵۰ میلیاد تومان است؛ البته طرح دیگری نیز توسط شرکتی دیگر برای امید بوشهر ارائه شده است که نیاز به ۳۰

ساخت پارک ساحلی با فاینانس کانادایی

صفاییان با اشاره به ساخت پارک ساحلی گفت: برای ساخت این پارک از ۴.۵ میلیارد دلار فاینانس کانادایی استفاده می کنیم. هم اکنون نیز ۱۰۰ تقاضا برای کار در دهکده گردشگری داریم که باید سنجیده شود. درصورتی که صندوق کارآفرینی امید تهران نیز افراد را برای اشتغال معرفی کند به آن ها ۱۰۰ میلیون تومان وام تعلق می گیرد.

تلاش برای ارتقای سطح فرهنگی منطقه

وی درمورد کارهای صورت گرفته در حوزه مسوولیت اجتماعی نیز گفت: سال گذشته ۳ مدرسه ساختیم، در سالجاری کلنگ ساخت ۵ مدرسه زده می شود. در منطقه جم، مهد کودک و دو مدرسه جدید متوسطه در نظر گرفته ایم، یک مدرسه احداث شده نیز توسط آریاساسول تحویل داده شده است. یک مدرسه و ۲ خانه بهداشت را در تابستان در منطقه زلزله زده بوشهر، تحویل داده ایم.

وی افزود: ۲ میلیارد تومان نیز برای ایجاد فضای سبز درنظر گرفته شده است.

مدیرعامل شرکت عملیات غیر صنعتی پازارگاد با اشاره به لزوم توجه به افراد بومی نیز گفت: با اهل تسنن و بومیان منطقه در امور اجتماعی مشارکت بسیاری داشته ایم، بطوریکه در سال جاری مراسم هفته وحدت را با حضور ۳۷۰ روحانی سنی و شیعه برگزار کردیم.

کمیته بحران منطقه آماده باش است

مدیرعامل شرکت عملیات غیر صنعتی پازارگاد با اشاره به سمت خود به عنوان دبیر شورای راهبردی، درمورد شرایط ایمنی و HSE نیز گفت: به طور مرتب هر ۱۴ روز کمیته بحران جلسه تشکیل می دهد؛ قوی ترین تجهیزات را در منطقه برای روبرویی با بحران داریم؛ وجود ماشین آتش نشانی با قدرت پرتاب ۱۳۵ متری آب در عسلویه موجود است به گونه ای که ۳ استان همجوار هنوز این ماشین را تهیه نکرده اند. همچنین درصدد خرید خودروهای سنگین به ارزش ۱۰ میلیارد تومان هستیم.

منبع : نیپنا