مدیر عامل پلیمر آریاساسول با اشاره به ضرورت حفظ شرایط ایمن عملیات در مجتمع‌های پتروشیمی گفت: پلیمر آریاساسول که با مشارکت شرکت ساسول آفریقای جنوبی بنا شد در حوزه ایمنی عملیات و ایمنی فرآیند PSM الگو و سرآمد خاورمیانه است و درخصوص تجهیزات اطفای حریق نیز در کشور نظیر ندارد.

به گزارش پترون، مدیر عامل پلیمر آریاساسول با اشاره به ضرورت حفظ شرایط ایمن عملیات در مجتمع‌های پتروشیمی گفت: پلیمر آریاساسول که با مشارکت شرکت ساسول آفریقای جنوبی بنا شد در حوزه ایمنی عملیات و ایمنی فرآیند PSM الگو و سرآمد خاورمیانه است و درخصوص تجهیزات اطفای حریق نیز در کشور نظیر ندارد.

مدیرعامل پتروشیمی پلیمر آریاساسول از افزایش ارزش تولیدات این شرکت به ۴/ ۱ میلیارد دلار تا سال ۲۰۲۱ خبر داد. امیرحسین بحرینی در حاشیه مراسم افتتاحیه مدرسه هوشمند ۱۲ کلاسه ساخته شده از سوی پلیمر آریاساسول در یکی از روستاهای عسلویه گفت: ارزش فعلی تولیدات این شرکت حدود یک میلیارد دلار است که با پروژه‌های جدید تا سال ۲۰۲۱ به یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار خواهد رسید.

وی درباره برنامه‌های توسعه‌ای شرکت گفت: طی چند ماه اخیر مطالعاتی را روی سه پروژه استراتژیک از طریق شرکت‌های اروپایی شروع کرده‌ایم. بحرینی در ادامه افزود: پروژه احداث یک واحد تولیدی در حوزه پلیمر را در نظر داریم که در حال حاضر مطالعات امکان‌سنجی فنی اقتصادی آن از سوی یک شرکت معتبر بین‌المللی در حال انجام است. وی همچنین در زمینه تکمیل زنجیره محصول تصریح کرد: انجام مطالعات مفهومی یک پروژه دیگر در راستای تکمیل زنجیره ارزش محصولات به شرکت «تی‌سن‌ کروپ اووده» واگذار شده است. بحرینی ادامه داد: در زمینه رفع گلوگاه‌های واحد الفین و افزایش ظرفیت آن نیز شرکت «تکنیپ» مطالعاتی را برای ما آغاز کرده است. مدیرعامل پلیمر آریاساسول با اشاره به واحدهای تولید شرکت گفت: واحد یک میلیون تنی الفین، واحد ۳۰۰ هزار تنی پلی‌اتیلن سبک (LDPE) و واحد ۳۰۰ هزار تنی پلی‌اتیلن سنگین (HDPE) در حال تولید هستند که با احتساب ۹۰ هزار تن محصول جانبی C3+ مجموع تولیدات شرکت معادل یک هزار و ۶۹۰ تن انواع محصولات بوده و خوشبختانه کل مجتمع روی ظرفیت طراحی در سرویس قرار دارد. وی درباره صادرات شرکت نیز گفت: ۷۵ درصد کل تولیدات پلیمری شرکت به خارج از کشور صادر و ۲۵ درصد باقی‌مانده در بورس کالا عرضه می‌شود. به گفته وی گرچه اتیلن مازاد بر مصرف شرکت و همچنین C3+ مشتریان متعدد خارجی دارد اما عمدتا نیاز بازار داخلی را تامین می‌کنند. وی همچنین از صادرات اولین محموله C3+ شرکت طی سالیان اخیر، در آبان سال جاری خبر داد و افزود: این موفقیت که حاصل کار مشترک شرکت آریاساسول و شرکت بازرگانی کالای باختر بود، با توجه به مشکلات متعدد از جمله یافتن مشتری، یافتن کشتی مناسب و مشکلات بارگیری تاکنون در کشور سابقه نداشته که امید می‌رود با صادرات اولین محموله، استمرار یابد.

مدیر عامل پلیمر آریاساسول با اشاره به ضرورت حفظ شرایط ایمن عملیات در مجتمع‌های پتروشیمی گفت: پلیمر آریاساسول که با مشارکت شرکت ساسول آفریقای جنوبی بنا شد در حوزه ایمنی عملیات و ایمنی فرآیند PSM الگو و سرآمد خاورمیانه است و درخصوص تجهیزات اطفای حریق نیز در کشور نظیر ندارد.

وی افزود: قوانین سختگیرانه در حوزه ایمنی که حتی به‌طور مستقیم روی درآمد کارکنان اثر دارد و همچنین اجرای رویه‌های خاص پیگیری مسائل ایمنی مجتمع از جمله برگزاری هفتگی جلسات (SAFETY WALK DOWN) با مشارکت کلیه مدیران شرکت و تحلیل و بررسی حوادث مهم بین‌المللی و داخلی در کنار بازدید مستمر از نواحی عملیاتی، اولویت ایمنی در مجتمع را به‌طور مستمر یادآوری کرده و در مجموع تلاش می‌شود با انجام ممیزی‌های معتبر بین‌المللی سطح ایمنی شرکت به‌طور مستمر بهبود یابد.

وی یکی از اهداف شرکت در چشم‌انداز ۲۰۲۱ را قرار گرفتن در بین ۱۰ شرکت برتر ایمنی جهان در حوزه نفت و پتروشیمی دانست.