فن بازار ملی ایران که در پارک فناوری پردیس معاونت علمی فعال است، با حمایت معاونت علمی ریاست جمهوری ششمین فستیوال بازار دارایی فکری را با موضوعیت صنعت پلاستیک و پلیمر برگزار می‌کند.

به گزارش پترون، برگزاری فستیوال‌ها و معرفی ایده‌های نوآورانه می‌تواند کمک زیادی به توسعه بخش‌های مختلف صنعت و برقراری ارتباط بین سرمایه‌گذاران، صنعت گران و ایده پردازان کند، از این رو برگزاری فستیوال‌های تخصصی در صنایع مختلف یکی از مهم‌ترین رویدادهای فن بازار ملی ایران است که هر ساله در ۴ دوره برگزار می‌شود. مرکز فن بازار ملی ایران در آخرین فستیوال سال ۹۵ با همکاری شرکت فرا بورس ایران و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری متولی برگزاری ششمین فستیوال بازار دارایی فکری، در زمینه نوآوری‌های صنعت پلاستیک و پلیمر شامل (لاستیک، رنگ و رزین، پلاستیک‌ها و نوآوری‌های پلیمری وابسته به این صنایع) شده است.

اکبر قنبرپور رئیس مرکز فن بازار ملی ایران با اشاره به اهداف برگزاری این فستیوال گفت: این فستیوال تخصصی، به‌منظور ارائه و تجاری‌سازی نوآوری‌های پایین‌دستی پتروشیمی با حضور سرمایه‌گذاران، تولیدکنندگان و صنعتگران مرتبط در اواخر بهمن‌ماه برگزار می‌شود.

وی در خصوص جذب ایده‌ها در این فستیوال افزود: فراخوان این فستیوال در نیمه آذر منتشر شد و در مرحله دوم تا دهم دی‌ماه مخترعین می‌توانند ایده‌ها و طرح‌های خود را برای حضور در این فستیوال ارسال کنند.

قنبرپور تصریح کرد: با همکاری با انجمن صنایع پتروشیمی، دبیرخانه نمایشگاه ایران پلاست، پژوهشگاه‌ها و دانشگاه‌ها اطلاع‌رسانی کافی به مخترعین این حوزه صنعتی انجام شده و از طرفی در این دوره با حمایت اداره کل ثبت اختراعات، لیستی از مخترعین در این حوزه دریافت و به‌صورت هدفمند اطلاع‌رسانی شده که موجب افزایش تعدد طرح‌ها می شود.

وی با اشاره به تاثیرگذاری فستیوال‌ها در جذب ایده‌ها گفت: ۵ فستیوالی که در کارنامه فن بازار است نشان داده که مسیر انتخاب شده برای رساندن ایده پرداز به سرمایه‌گذار مناسب بوده و در این فستیوال‌ها قراردادهای خوبی با حمایت فن بازار بین این دو گروه تاثیرگذار جامعه برقرار شده است.

رئیس مرکز فن بازار ملی افزود:معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با ارائه تسهیلات خرید یا سرمایه گذاری در نوآوری ها برای سرمایه‌گذاران و صنعتگران تا سقف ۸۰ درصد و همچنین ارائه تسهیلات تکمیل مستندات نوآوری‌ها برای ارائه به سرمایه گذاران باعث رونق هرچه بیشتر این رویدادها شده است.

وی ادامه داد: در هر دوره ما نزدیک به ۱۰۰ طرح دریافت می‌کنیم که در بررسی اولیه ۵۰ طرح برگزیده شده و در دور دوم بررسی‌ها در کمیته فنی با حضور کارشناسان و متخصصان ۱۵ الی ۲۰ طرح باقی می‌مانند که در نهایت ۸ طرح در روز فستیوال به صورت شفاهی ارائه شده و بقیه در کتابچه فستیوال به صنعتگران و سرمایه‌گذاران معرفی می‌شوند.

علاقه‌مندان به شرکت در این فستیوال می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت پارک فناوری پردیس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مراجعه کنند.

منبع : ایرنا