انجمن سراسری تولیدکنندگان پلاستیک هند

این انجمن بزرگترین تشکل صنعت پلاستیک هند به شمار می رود که همه شرکت‌ها و انجمن های فعال در عرصه صنایع پلاستیک هند عضو آن هستند. این انجمن علاوه بر مواردی همچون ارائه مشاوره های فنی و مدیریتی به اعضا، انجام حمایت های پشتیبانی  و مذاکره با بخش‌های دولتی در زمینه رفع نیازهای اعضا از قبیل نیاز به زمین و گرفتن تسهیلات مالی و … مسئولیت برگزاری نمایشگاه‌های صنعت پلاستیک در نقاط مختلف هند و یا تدارک و اعزام اعضاء به نمایشگاه های مرتبط در دیگر کشورها را نیز بر عهده دارد.

بر این اساس از حیث اهمیت در برگزاری نمایشگاه هند پلاست و جذب هرچه بیشتر سرمایه و دیگر امکانات به هند جهت توسعه صنایع پلاستیک، این انجمن دارای جایگاه ویژه ای است و وظایف آن به نوعی مشابه وظایف دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی در ایران است.

فعالیت ۳۰ هزار کارخانه در صنایع پلاستیک هند

کشور هند بیش از ۳۰ هزار واحد تولیدی مواد و مصنوعات پلاستیکی دارد که البته از بین آنها تنها حدود ۲۵۰ شرکت بزرگ و معتبر عضو این سازمان هستند. دولت هند منشور جامعی در خصوص حمایت از صنایع دارد و در آن مواردی همچون ارائه آموزش‌ها جهت تربیت نیروی کار تحصیل کرده و متخصص، تعامل با بانکها و مؤسسسات مالی برای ارائه تسهیلات به متقاضیان جهت توسعه ی صنایع، ایجاد زیر ساخت هایی نظیر شبکه های برق رسانی و … جزء وظایف دولت محسوب می شود.

در این کشور پرجمعیت آسیایی وام‌های دولتی به دو دسته صنعتی و تجاری تقسیم می شوند که نرخ بهره وام های تجاری بیشتر از وام های صنعتی  و حدود ۱۵ درصد است. این وام ها مشوق های مناسبی جهت ترغیب واحدهای تولیدی برای شرکت هرچه پرشور تر در نمایشگاه‌های بین‌المللی از جمله نمایشگاه هند پلاست محسوب می شوند.

منبع : ایران پلاست