رئیس سازمان حفاظت محیط زیست: بدون تردید توزیع سوخت تولیدی پتروشیمی‌ها در سال‌های گذشته، صدمه‎های بسیاری را به کشور و شهروندان وارد کرد.

به گزارش پترون، معصومه ابتکار، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در گفت‌وگو با شبکه خبری یورونیوز با بیان این که محیط زیست مسئله‌ای جهانی است و همه کشورها باید برای حفاظت از آن تلاش کنند، گفت: همه کشورها به نوعی در قبال مسئله محیط زیست جهانی مسئول بوده و مکلف به همکاری برای کاهش آسیب‌های مربوط به محیط زیست هستند.

وی در ادامه به موضوع سوخت تولیدی پتروشیمی‌ها اشاره کرد و افزود: به صورت علمی و دقیق نمی‌توان این موضوع را عنوان کرد که چه تعداد از افراد در اثر آلودگی ناشی از توزیع سوخت تولیدی پتروشیمی‌ها در ایران جان خود را از دست داده‌اند، اما بدون تردید، توزیع این نوع سوخت در آن سال‌ها، صدمات بسیاری را به کشور و شهروندان وارد کرد.

ابتکار با بیان این که هم اکنون کیفیت سوخت توزیعی کشور بهبود یافته است، تصریح کرد: با بهبود کیفیت سوخت کشور و ارتقای خودروهای تولیدی، صدمه‎های ناشی از آلودگی هوا به طور محسوسی کاهش یافته است.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به موضوع انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و آینده برجام نیز اشاره و عنوان کرد: ایران به توافق هسته‌ای پایبند بوده است و طرف‌های مقابل نیز باید به تعهدهای خود در برجام عمل کنند.کلان‌شهر تهران از ابتدای سال تا امروز (شنبه، چهارم دی‌ماه) ١۵ روز هوای پاک، ٢١٠ روز هوای سالم و ۵۴ روز هوای ناسالم را تجربه کرده است.

منبع : شانا