استاندار خوزستان گفت: شرکت ملی حفاری ایران باید پرچمدار اشتغال‎زایی و توسعه شود تا جوانان استان خوزستان از این فرصت بهره مند شود.

به گزارش پترون ؛ غلامرضا شریعتی امروز (چهارشنبه، یکم دی‌ماه) در مراسم سی و هفتمین سالروز تاسیس شرکت ملی حفاری ایران گفت: به روز بودن و همگام با دانش دنیا گام برداشتن به شرکت ملی حفاری ایران کمک می کند تا ضمن رقابت پذیری حضور پر رنگی در بازارهای بین‎المللی داشته باشد.

وی افزود: مجموعه شرکت ملی حفاری ایران در مقاطع حساس به ویژه در زمان تحریم‌ها با هم افزایی دانش و تلاش مانع از زمین‌گیر شدن صنعت نفت شدند.

شریعتی ادامه داد: صنعت نفت کشور به لطف الهی و تلاش کارکنان به ویژه در حوزه حفاری موفق شد مقاطع حساس را با موفقیت پشت سر بگذارد و با وجود موانع بین‌المللی توسعه همه جانبه را در کشور پیاده سازی کنند.

شریعتی، دستیابی به موفقیت در دوران تحریم را نتیجه هم افزایی توان فنی و تکنولوژیکی در کنار دیپلماسی صحیح و منطقی دانست و گفت: البته دیپلماسی صحیح و منطقی زمانی کاربرد دارد که دانش و توان فنی پشتوانه آن باشد.

وی صنعت نفت را جزء صنایع مولد و مادر در کشور خواند و گفت: تولید انرژی یکی از مسائل اساسی برای توسعه و پیشرفت کشور به شمار می رود ضمن این‌که باید به این نکته توجه داشت که هم اکنون کشورهای دنیا به تولید انرژی سازگار با محیط زیست و استحصال بیشتر انرژی با کمتر هزینه روی آورده اند.

شریعتی با بیان این که استفاده از دانش روز و تولید انرژی با کمترین هزینه هم اکنون در شرکت‌های بین‎المللی نهادینه شده است، افزود: شرکت‌ها چابک با حداقل هزینه‎ها توانسته اند در دنیا مطرح شوند.

وی با اشاره به اجرایی شدن مدل جدید قراردادهای نفتی، اظهار کرد: استفاده از مدل جدید قراردادی فرصتی را فراهم آورده که شرکت‌های ایرانی بتوانند در کنار شرکت‌های بین‎المللی فعالیت کنند که این امر انتقال دانش و فناوری را به همراه دارد.

منبع : شانا