وزیر نفت در پیامی، سالروز بازگشت پیکر پاک شهید مهندس محمد جواد تندگویان را گرامی داشت.

 

به گزارش خبرنگار پترون، متن پیام بیژن زنگنه به شرح ذیل است:

«سالروز بازگشت پیکر پاک شهید مهندس محمد جواد تندگویان و گرامیداشت شهدای گرانقدر صنعت نفت، تداعی‎گر دورانی است که تجسم همه شگفتی ها، فداکاری ها و جهاد در راه خدا بود. روزهایی که از خودگذشتگی، راز و رمز همه حماسه ها بود و شریف ترین انسان ها، جان و هستی خویش را فدا کردند تا شکوه و عظمت این ملت را بر پیشانی تاریخ ثبت کنند.

رهاشدن از تعلقات فردی و وابستگی ها،چنان قدرتی را پدید آورد که حفظ شریان های حیاتی صنعت عظیم نفت در عین مبارزه و مقابله با دشمن متجاوز، حکایت حماسه هایی شد که برای همیشه، مایه مباهات و سرافرازی خواهد بود.

اینجانب برخود فرض می دانم که ضمن گرامیداشت یاد و خاطره همه شهدای والامقام صنعت نفت به ویژه وزیر شهید، مهندس محمدجواد تندگویان، خود و همه همکاران عزیز را به تلاش بی وقفه، خستگی ناپذیر و مجاهدانه در راه رشد و اعتلای صنعت نفت و کشور توصیه کنم، زیرا این کمترین کاری است که ما را در پیشگاه خداوند متعال و روح والای همه ی شهیدان سربلند و با آبرو می سازد».روز ٢٩ آذر سال ١٣٧٠، پیکر شهید مهندس محمدجواد تندگویان، وزیر نفت ایران در کابینه شهید رجایی، پس از گذشت ۱۱ سال از اسارتش به میهن بازگردانده شد.

منبع : شانا