سید حسین هاشمی در مورد کنترل قیمت‌ها در سطح استان طی یکی دو ماه اخیر و سیاست‌های استانداری در این راستا گفت: با اتخاذ سیاست‌های تنظیم بازار در تهران قیمت‌ها خوب کنترل شده و جهش قیمتی نگران‌کننده نداشته‌ایم، افزایش قیمت کالاهای اساسی هم چیزی حدود ۸ تا ۱۰ درصد بوده که قابل تحمل است و اصناف مختلف در این زمینه همکاری می‌کنند.

وی در پاسخ به اینکه چه فکری برای زنجیره مناسب توزیع کالاهای اساسی  و کاهش هزینه حمل و نقل در سطح شهر برای دسترسی آسان مردم به کالاها کرده‌اید، گفت: سیاستی که در تهران آغاز کرده‌ایم افزایش تعداد فروشگاه‌های زنجیره‌ای جدید است که در دنیا هم این تجربه ثابت شده است.

استاندار تهران گفت: این فروشگاه‌ها با نام‌های جدید در نقاط مختلف شهر ایجاد می‌شود که هم انواع کالا در دسترس مردم خواهد بود و هم سبب ایجاد رقابت و منطقی‌تر شدن قیمت‌ها می‌شود که به نفع تولید‌کننده، فروشنده و مصرف‌کننده خواهد بود.

هاشمی در پاسخ به اینکه در صورت توزیع سبد دوم کالا چه فکری برای نحوه توزیع آن شده، گفت: اگرچه در دور اول نیز از استانداری تهران وزارت صنعت کمک نخواسته بود اما ما خودمان تمهیداتی را در نظر گرفتیم و در تهران نسبت به استان‌های دیگر کمترین مسئله در نحوه توزیع وجود داشت که در صورتی که برای دور دوم نیز سیاست توزیع کالا در نظر گرفته شود روال خود را طی خواهیم کرد.

به گفته استاندار تهران در حال حاضر ۸.۵ میلیون نفر در این استان ساکن هستند و روزانه ۳ میلیون نفر به تهران تردد دارند که تأمین کالاهای اساسی، سیاست‌گذاری‌های خاص خود را در این استان می‌طلبد و در این راستا با اتاق بازرگانی تهران نیز همکاری‌های خوبی آغاز شده ایت.

منبع: خبرگزاری فارس