منطقه انرژی بندرامام

مدیران شرکت سرمایه گذاری چند ملیتی (سوئدی، انگلیسی و آلمانی) سواپه (swaupe) در سفر به چابهار برای ساخت نیروگاه ۴٠٠ مگاواتی و شهرک تولید انرژی خورشیدی، واحدهای مسکونی، مجتمع های اداری و مینی پالایشگاه اعلام آمادگی کردند.

به گزارش پترون، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهارشامگاه یکشنبه (٧آذرماه)  پس از نشست با برنت پیئرسون، مدیر اجرایی شرکت چند ملیتی سواپه اظهارکرد: برای تمام سرمایه گذاران داخلی و خارجی زمینه فعالیت در بخش های مختلف فراهم است و در کمترین زمان زیرساخت‎های لازم آماده خواهد شد.

عبدالرحیم کردی افزود: حدود ٨٠٠ هکتار زمین برای اجرای طرح‎های شرکت چند ملیتی سواپه در منطقه آزاد چابهار در نظر گرفته شده است تا فعالیت‎هایشان را آغاز کنند.

وی بیان کرد: پس از انجام تشریفات قانونی و هماهنگی با مسئولان ذیربط در مرکز کشور طرح‎های این شرکت اجرایی می شود.

کردی ادامه داد: مدیران این شرکت سرمایه گذاری چند ماه قبل نیز به منطقه آزاد چابهار سفر کردند و بر اساس تفاهم‎نامه ها همکاری خوبی داشته اند.

وی گفت: سفر ده‎ها هیئت داخلی و بیش از ١٠٠ هیات خارجی سرمایه گذاری نشان از اهمیت چابهار برای فعالیت‎های تجاری، اقتصادی و خدماتی دارد که می تواند سود سرمایه گذاری را در کمترین زمان برگشت دهد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: سرمایه گذاری در این منطقه معافیت مالیاتی ٢٠ ساله دارد و این مزایا در سرزمین اصلی وجود ندارد.

کردی افزود: دولت در چابهار در حال تکمیل زیرساخت‎های ریلی، هوایی و توسعه بندر است و این بهترین نوید برای حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی به حساب می آید بر این اساس نباید فرصت حضور را از دست دهند.

شهرستان چابهار از توابع استان سیستان و بلوچستان با ٢۶٠ هزار نفر جمعیت از شمال به شهرستان های نیکشهر، قصرقند و سرباز، از شرق به کشور پاکستان، از جنوب به دریای عمان (مکران) و از غرب به بندر کنارک متصل است.

منطقه آزاد و بندر زیبای چابهار واقع در قلب مَکُّرانِ بلوچستان و در فاصله ۶۴۵ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.

منبع : شانا

انتهای پیام /س