82214153-70986884

معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران از حفر و تکمیل ١۴١ حلقه چاه‌ نفت و گاز به وسیله ناوگان این شرکت در هشت ماه ابتدای امسال در مناطق خشکی و دریایی کشور خبر داد.

به گزارش پترون، حمیدرضا خوشایند با بیان این مطلب افزود: تعداد چاه‌های حفر و تکمیل شده در این مدت نسبت به دوره مشابه پارسال ١٩ حلقه بیشتر بوده است.

وی متراژ حفاری از ابتدای فروردین تا پایان آبان امسال را ١٩٧ هزار و ٩۵٨ متر عنوان کرد و گفت: از مجموع این چاه‌ها، ۵١ حلقه توسعه‌ای توصیفی، ٢ حلقه اکتشافی و ٨٨ حلقه تعمیری بوده است.

خوشایند اظهار کرد: از شمار چاه‌های حفر شده شامل چاه های توسعه‌ای توصیفی و تعمیری تکمیلی ٨٠ حلقه در حوزه عملیاتی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، ۴٠ حلقه در گستره فعالیت شرکت مهندسی و توسعه نفت، ٩ حلقه در شرکت نفت فلات قاره، پنج حلقه در شرکت نفت مناطق مرکزی، یک حلقه به سفارش مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران و ۶ حلقه در قالب پروژه‌ای، حفاری و تکمیل شد که در بخش پروژه‌ای نیز یک حلقه اکتشافی بوده است.

معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری گفت: با تمهیدات بکار گرفته شده و هماهنگی و همکاری کارفرماها عملیات حفاری ٣٧ حلقه چاه ۵٨٠ روز زودتر از برنامه تعیین شده از سوی شرکت‌های متقاضی به اتمام رسید که از نظر تولید زودهنگام چاه و ترخیص دستگاه حفاری ارزش اقتصادی بالایی دارد.

وی به ١٣٣ مورد جابجایی دکل حفاری در این مدت در مناطق عملیاتی خشکی اشاره کرد و افزود: در هشت ماه ابتدای امسال، یک دستگاه حفاری جدید به ناوگان شرکت افزوده شد؛ ضمن این‌که سه دکل نیز برای تعمیرات دوره‎ای ترخیص شده و به سایت بازسازی شرکت انتقال یافته است.

شرکت ملی حفاری ایران با داشتن ٧۵ دکل حفاری خشکی و دریایی و بالغ بر ١٧ هزار نیروی کارآمد و توان ارائه همزمان عملیات حفاری و خدمات جانبی تخصصی این صنعت در ردیف شرکت‌های حفاری بزرگ در منطقه است و بخش وسیعی از حفاری چاه‌های نفت و گاز و خدمات متنوع فنی و ویژه در مناطق نفتخیز کشور را بر عهده دارد.

منبع : شانا

انتهای پیام/س