پتروشیمی مرجان به بهره برداری می رسد¨¢wE8@5[þiU

سرمایه گذاری جدید کره جنوبی درصنعت پتروشیمی ویتنام که ۵۶۲ میلیون دلارخواهد بود ظرفیت تولید پلی پروپیلن این کشور را افزایش خواهد داد.

 به گزارش پترون، شرکت هیوسانگ (Hyosung) کره جنوبی به تازگی اعلام کرد که قصد دارد برای ساخت یک مجتمع تولید پلی پروپیلن (PP) جدید در ویتنام سرمایه گذاری کند. مجتمع یادشده قرار است در دو فاز و در زمینی به مساحت ۶۰۸ هزار و ۹۱۰ متر مربع در استان با ریا-وونگ تائو (Ba Ria Vung Tau) این کشور به بهره برداری برسد.

بر اساس اعلام رسانه های ویتنامی، در فاز نخست این پروژه شرکت هیوسانگ ۳۳۶ میلیون دلار برای ایجاد ظرفیتی حدود ۳۰۰ میلیون تن در سال سرمایه گذاری خواهد کرد. این شرکت در فاز دوم با هزینه ای معادل ۲۲۶ میلیون دلار یک واحد تولید پلی پروپیلن دیگر با ظرفیت ۳۰۰ هزار تن در سال در همین محل احداث می کند. پلی پروپیلن به طور گسترده ای در تولید ظروف پلاستیکی، لوله های تخلیه و سرنگ های پزشکی کاربرد دارد.

شرکت هیوسانگ در حال حاضر تاسیساتی را در کشور ویتنام اداره می کند که به تولید محصولات متنوعی شامل spandex، نایلون، پلی استر، الیاف فرش و همچنین فیبر فولادی (steel fibre) مورد استفاده در صنایع خودروسازی می پردازد.

هیوسانگ یک شرکت خوشه ای کره ای است که در حوزه های مختلفی نظیر صنایع شیمیایی، تولید ماشین آلات صنعتی، آی تی (IT)، تجارت و ساخت و ساز فعالیت دارد.

استان با ریا-وونگ تائو در جنوب شرقی ویتنام واقع است و از قطب های پتروشیمی این کشور به شمار می رود. مجتمع پتروشیمی Phu My در با ریا-وونگ تائو سالانه ۸۰۰ هزار تن اوره تولید می کند. این استان همچنین تولیدکننده ۱۰۰ هزار تن پلی اتیلن در سال است.

منبع : نیپنا

انتهای پیام/س