139508210005254909170314

فرماندار شهرستان دهلران گفت: با مشارکت بخش خصوصی نیروگاه بزرگ گازی در دهلران احداث می‌شود.

به گزارش پترون، سیدحسینعلی موسوی در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در دهلران, اظهار داشت: این شهرستان دارای بیش از ۹۰ درصد ذخایر نفت و گاز غرب کشور است که باید برای استفاده بهینه از آنها برنامه ریزی کرد.

وی افزود: انجام پروژه‌هایی همچون ان جی ال ۳۱۰۰, پتروشیمی دهلران و احداث نیروگاه می تواند علاوه بر رونق اقتصادی منطقه تاثیر خوبی نیز بر وضعیت اشتغال جوانان این شهرستان داشته باشد.

فرماندار شهرستان دهلران تصریح کرد: به همین منظور رایزنی های متعدد برای معرفی ظرفیت های این شهرستان در حوزه نفت و گاز در دستور کار قرار گرفته تا بتوانیم با جذب سرمایه‌گذار به اهداف مورد نظر که همان رونق اقتصادی و حل مشکل اشتغال است دست پیدا کنیم.

موسوی بیان کرد خوشبختانه با یکی از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی جهت احداث نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی گاز در شهرستان دهلران به توافق رسیدیم که امیدواریم به زودی عملیات اجرایی آن آغاز شود.

وی ادامه داد: این نیروگاه که توافقات آن به پایان رسیده با اعتبار ۹۰۰ میلیارد تومان در زمینی به وسعت ۵۰ هکتار در جوار پروژه ان جی ال ۳۱۰۰ احداث خواهد شد.

فرماندار شهرستان دهلران اظهار داشت: پیش بینی می شود عملیات ساختمان سازی این نیروگاه در مدت ۳۰ ماه به پایان برسد که در همین مرحله تعداد ۷۰۰ تا ۸۰۰ نفر را به کارگیری خواهد کرد.

وی افزود: عملیات احداث این پروژه در چند مرحله خواهد بود که قرار است در چند ماه آینده آغاز به کار شود و بنا بر گفته مسئولان, این نیروگاه برای تکمیل پرسنل اداری ۱۲۰ نفر را جذب خواهد کرد.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/س