1436

منابع صنعتی روسیه اظهار کردند: تثبیت سطح تولید از لحاظ فنی ممکن است و مذاکرات فریز نفتی و چگونگی اجرای آن همچنان ادامه دارد.

به گزارش پترون به نقل از خبرگزاری رویترز، سه منبع ارشد صنعتی روسیه چهارشنبه (سوم آذرماه) اعلام کردند: این کشور همچنان در پی یافتن چگونگی تثبیت سطح تولید نفت است و شرکت‌های بزرگ انرژی این کشور هنوز به توافق برسر کاهش عرضه نرسیده‌اند.

یکی از این منابع صنعتی گفت: تثبیت سطح تولید از لحاظ فنی ممکن است، اما نخست میزان کاهش عرضه باید مشخص شود و این که کدام شرکت‌ها قرار است به این برنامه بپیوندند.

منبع دیگر اظهار کرد: مذاکرات برای تثبیت سطح تولید و چگونگی اجرای آن همچنان ادامه دارد.

الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه چندی پیش گفته بود که برنامه فریز نفتی با شرکت‌های نفتی این کشور به رایزنی گذاشته شده است.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه نیز ماه گذشته اعلام کرده بود مسکو آماده تثبیت سطح تولید است.

شرکت‌های بزرگ نفتی این کشور که سه چهارم مجموع تولید روسیه را برعهده دارند اعلام کرده‌اند پس از این که میزان تولید آن ها به بالاترین سطح برسد، سال آینده عرضه خود را تثبیت خواهند کرد.

روسیه که سطح تولید نفت آن در ماه اکتبر به ١١ میلیون و ٢٠٠ هزار بشکه در روز، بیشترین میزان از زمان فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، رسید باید در پی تدوین راهکاری برای محدود کردن سطح تولید خود باشد.