139206021415402891038844

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر گفت: طرح گازرسانی به بزرگترین مجتمع پتروشیمی متانول جهان در شهرستان دیر با پیشرفت ۹۸ درصدی تا پایان آذر به بهره‌برداری می‌رسد.

غلامعباس حسینی با بیان اینکه طرح‌های گازرسانی در استان بوشهر تسریع یافته است اظهار داشت: با تکمیل طرح‌های گازررسانی تا پایان امسال ضریب نفوذ گاز در شهرها به ۹۹ درصد و در روستاهای استان بوشهر به ۹۰ درصد افزایش می‌یابد.

به گزارش پترون، وی از اجرای طرح گازرسانی به بزرگترین طرح متانول خاورمیانه در شهرستان دیر خبرداد و تصریح کرد: گازرسانی به شرکت پتروشیمی متانول کاوه  به عنوان بزرگترین طرح متانول خاورمیانه پیشرفت ۹۸ درصدی دارد که این طرح تا پایان آذر امسال راه‌اندازی می‌شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر با بیان اینکه در اجرای طرح گازرسانی به طرح متانول کاوه دیر ۳۵ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده افزود: خط انتقال گاز به شرکت پتروشیمی متانول دیر دارای ۱۷ کیلومتر با لوله ۲۴ اینچ است که مراحل نهای طی می‌کند.

حسینی با اشاره به ظرفیت انتقال گاز از خط گازرسانی به متانول دیر خاطر نشان کرد: ظرفیت انتقال گاز از خط انتقال ۱۷ کیلومتری متانول کاوه در ساعت یک میلیون متر مکعب گاز است که ۴۰۰ هزار متر مکعب آن در ساعت به شرکت پتروشیمی متانول واگذار می‌شود.

وی بیان کرد: علاوه بر تامین گاز متانول دیر از خط انتقال یاد شده، ۶۰۰ هزار متر مکعب در ساعت به پتروشیمی‌های سیراف انرژی و فاتح صنعت در منطقه دیر انتقال داده می‌شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر تصریح کرد: شهرستان دیر از قابلیت‌های گسترده‌ای برای توسعه گازرسانی دارد که با اجرای برنامه‌های  تدوین شده هر لحظه بر شمار خانوارهای برخوردار از گاز این شهرستان افزوده می‌شود.

انتهای پیام/س