قیمت گاز طبیعیبهای نفت روز پنجشنبه در بازار آسیا تحت تأثیر اعلام افزایش ذخایر نفت خام آمریکا رو به کاهش گذاشت.

 به گزارش پترون  به نقل از سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ؛ بهای نفت روز پنجشنبه در بازار آسیا تحت تأثیر اعلام افزایش ذخایر نفت خام آمریکا رو به کاهش گذاشت.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از سنگاپور، در معاملات الکترونیک صبح امروز بازار آسیا، هر بشکه نفت خام سبک شیرین آمریکا (وست تگزاس اینترمیدییت) برای تحویل در ماه دسامبر با چهار سنت کاهش، ۴۵ دلار و ۵۳ سنت معامله شد.
بهای هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال برای تحویل در ماه ژانویه نیز ۱۱ سنت کاهش یافت و به ۴۶ دلار و ۵۲ سنت رسید.
گزارش هفتگی وزارت انرژی آمریکا که هر چهارشنبه منتشر می شود، نشان داد ذخایر نفت خام آمریکا در هفته گذشته بیش از پنج میلیون بشکه افزایش یافته است. افزایش ذخایر بنزین و فرآورده‌های نفتی این کشور اگر چه کمتر بود اما غیرمنتظره بود.
افزایش ذخایر نفت خام آمریکا به عنوان نشانه کاهش تقاضا از جانب نخستین اقتصاد بزرگ جهان تلقی می شود.
حال آنکه قیمت نفت از دو سال پیش به علت مازاد شدید عرضه تحت فشار قرار دارد.
به همین علت، سازمان کشورهای صادر کننده نفت «اوپک» اواخر سپتامبر تصمیم گرفت تولید خود را کاهش دهد اما از آن زمان، بسیاری از سرمایه‌گذاران در مورد توان اوپک برای اجرای این توافق ابراز تردید کردند.
خبر برگزاری نشستی بین روسیه (غیر عضو اوپک) و عربستان سعودی بدون حضور ایران و عراق برای کاهش تولید، امید اندکی بین سرمایه‌گذاران ایجاد کرد و باعث افزایش بهای نفت شد اما انتشار آمار هفتگی ذخایر نفت خام آمریکا این خبر را تحت الشعاع قرار داد.
انتهای پیام/س