پتروشیمی پردیس با بهره برداری از فاز سوم پتروشیمی پردیس ظرفیت تولید اوره این مجتمع از دو میلیون و ١۵٠ هزار تن به بیش از سه میلیون و ٣٠٠ هزار تن می رسد.

فاز سوم طرح آمونیاک و اوره پتروشیمی پردیس با ظرفیت سالانه ۶۸۰ هزار تن آمونیاک و ۱۰۷۲ هزارتن اوره مراحل پایانی عملیات اجرایی خود را طی می کند که با بهره برداری از فاز سوم پتروشیمی پردیس ظرفیت تولید اوره این مجتمع از دو میلیون و ١۵٠ هزار تن به بیش از سه میلیون و ٣٠٠ هزار تن می رسد.
فاز نخست پتروشیمی پردیس در سال ٨٠ آغاز و در سال ٨۶ به بهره برداری رسید و پروژه فاز دو آن از سال ٨٣ آغاز و در سال ٨٩ به بهره برداری رسیده است.
به گزارش پترون به نقل از نیپنا، خوراک اصلی مجتمع پتروشیمی پردیس گاز طبیعی بوده که از فازهای گازی پارس جنوبی تامین می‌شود. ظرفیت اسمی برای فازهای یک و دو مجتمع سالانه یک میلیون و ۳۶۰ هزار تن آمونیاک و دو میلیون و ۱۵۰ هزار تن اوره است.
شرکت پتروشیمی پردیس در زمینی به مساحت ۵/۶۴ هکتار و در منطقه ویژه اقتصادی – انرژی پارس جنوبی در شهرستان عسلویه و در فاصله ۲۷۰ کیلومتری جنوب شرقی بندر بوشهر واقع شده است.
در حال حاضر شرکت پتروشیمی پردیس چهارمین تولیدکننده اوره در جهان است که در صورت به بهره بـرداری رسیـدن فاز سـوم این مجتمع، رتبـه آن به دومیـن تولیدکننـده بزرگ اوره در جهـان ارتقا خواهد یافت.