زغال سنگ

با توجه به نوسان در قیمت نفت و فرآورده های نفتی استفاده از زغال سنگ در چین برای تولید محصولات مختلف پتروشیمی رو به افزایش است.

به گزارش پلاتس؛ منابع نزدیک به شرکت Zhong Tian He Chuang چین از برنامه این شرکت برای راه اندازی یک مجموعه پتروشیمی جدید مبتنی بر زغال سنگ تا پایان سال جاری میلادی در شهر اوردوس این کشور واقع در منطقه مغولستان داخلی خبر دادند.
مجموعه یادشده شامل یک مجتمع تولید پلی اتیلن سبک با ظرفیت ۱۲۰ هزار تن در سال، یک واحد تولید پلی اتیلن سبک گرید لوله با ظرفیت ۲۵۰ هزار تن، یک مجتمع تولید پلی اتیلن سبک خطی (LLDPE) با ظرفیت ۳۰۰ هزار تن در سال و یک واحد تولید پلی پروپیلن با ظرفیت تولید سالانه ۳۵۰ هزار تن در سال است.
به گزارش پترون به نقل از نیپنا، گفتنی است که این شرکت چینی حاصل سرمایه گذاری مشترک گروه زغال سنگ چین (China Coal Group) و بزرگترین شرکت پتروشیمی این شرکت یعنی سینوپک به شمار می رود.
موسسه پلاتس پیشتر گزارش کرد که واحد تبدیل زغال سنگ به الفین (coal-to-olefins ) شرکت چینی مورد اشاره از اواخر سپتامبر امسال تولید متانول خود را از واحد یادشده آغاز کرده است.
بر اساس این گزارش ، پروژه اخیر ضمن افزایش ظرفیت تولید الفین ها در چین و کاهش نیاز واردات این کشور به واردات محصولات پتروشیمی، گام مهمی در راستای توسعه واحدهای مبتنی زغال سنگ به شمار می رود.
سینوپک شرکت نفت، گاز و پتروشیمی چینی است که ساختمان مرکزی آن در منطقه چااویانگ پکن قرار دارد. سهام این شرکت در بازارهای بورس اوراق بهادار هنگ کنگ، بورس شانگهای و بورس نیویورک مبادله می شود.