محصولات پایین دستی پتروشیمی شهرک تخصصی صنایع پایین دستی پتروشیمی خمین در زمینی به مساحت ۹۵ هکتار و با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان احداث می شود

به گزارش پترون، وزیر صنعت معدن و تجارت در مراسم آغاز عملیات اجرایی شهرک تخصصی صنایع پایین دستی پتروشیمی خمین گفت: ایجاد شهرکهای صنعتی از آثار مثبتی است که بعد از انقلاب در کشور جهت حمایت سرمایه گذارن پایه ریزی شده و تاکنون بیش از۷۵۰ شهرک صنعتی در سراسر کشور مشغول به فعالیت هستند.

وی با اشاره به اینکه شهرک صنعتی خمین با بیش از هزار هکتار فرصت مناسبی برای حضور سرمایه گذاران است, ابراز کرد: بخشودگی مالیات از امتیازات خوبی است که باید با استفاده از آن سرمایه گذاران را برای سرمایه گذاری در این شهرک ترغیب کرد.

در ابتدای این مراسم مصطفی آمره مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی استان مرکزی گفت: این شهرک تخصصی در زمینی به مساحت ۹۵ هکتار احداث می شود وجهت تمکیل زیرساختهای این شهرک تخصصی پتروشیمی هزینه‌ای بالغ بر ۴۰۰ میلیارد ریال نیاز می‌باشد.

  در حاشیه این مراسم مهندس یزدانی رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران ابراز کرد: شهرک صنعتی خمین از شهرکهای صنعتی بسیار خوب در استان مرکزی است که تاکنون بیش از ۵۰واحد صنعتی پروانه بهره برداری را برای فعالیت در این شهرک کسب کرده اند.

وی ادامه داد: عملیات اجرایی شهرک صنعتی پایین دستی پتروشیمی در خمین با مساحت حدود ۹۵ هکتار امروز با حضور کاروان تدبیر و امید در استان مرکزی آغاز شد.
یزدانی همچنین در خصوص امضای تفاهم نامه که عصر روز گذشته در استانداری مرکزی به امضا رسید؛ خاطرنشان ساخت: در سفرهای ریاست جمهور به استانها در بحث شرکت شهرکهای صنعتی با دستگاه‌های اجرایی مرتبط و استانداران تفاهمنامه هایی منعقد و بر مبنای آن تعهداتی را سازمان صنایع کوچک وشرکهای صنعتی ایران و استانداران متقبل می شوند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک وشهرکهای صنعتی ایران افزود: ایجاد شهرک فناوری پیشرفته در اراک با توجه به موقعیت ممتاز استان مرکزی و شهر اراک در حوزه صنعتی، نیروی انسانی خلاق و صنایع پیشرفته است که از محل اعتبارات استانی و سازمانی شروع می شود.

یزدانی تصریح کرد: همچنین ایجاد پنج تصفیه خانه در پنج شهرستان و تکمیل زیرساخت در ۲۷ شهرک و ناحیه صنعتی با اعتباری بالغ بر ۸۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی و استانی از دیگر بندهای این تفاهمنامه بشمار می رود. گفتنی است این تفاهمنامه ظرف دو سال و تا سال ۹۷باید به انجام برسد. web site hit counter