بازدید وزیر کشور از پتروشیمی سنندج

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور صبح روز پنجشنبه در ابتدای سفر یک روزه خود به استان کردستان از پروژه پتروشیمی سنندج بازدید کرد.

وزیر کشور از بخش های مختلف پتروشیمی سنندج بازدید کرد و از نزدیک در جریان اجرای این طرح و روند پیشرفت فیزیکی آن قرار گرفت.
وزیر کشور را در این سفر بابک دین پرست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور، چند مسئول کشوری و معاونین وزارتخانه های دیگر همراهی می کنند.
عبدالمحمد زاهدی استاندار کردستان، فرماندهان نظامی و انتظامی و جمعی از مدیران کل استان در جریان بازدید وزیر کشور از پتروشیمی سنندج حضور داشتند.
بررسی و پیگیری مصوبات شورای توسعه استان کردستان از مهمترین برنامه های وزیر کشور و هیات همراه وی به این استان است.
شرکت در نشست با شوراها اسلامی روستاها و دهیاران استان، جلسه شورای توسعه استان و جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان از جمله برنامه های سفر وزیر کشور به کردستان است.
شروع عملیات احداث پتروشیمی سنندج در سال ۸۴ آغاز شد اما با تحریم های غرب روند اجرای این پروژه متوقف شد و روند احداث آن پس از وقفه ای شش ساله از سال ۹۰ از سر گرفته شد و اکنون ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
این پروژه در زمینی به مساحت ۱۳۰ هکتار و با میزان اعتبار ارزی ۲۴۷ میلیون یورو و اعتباری ریالی ۲ هزار و ۳۰ میلیارد ریال در دست احداث بوده و در صورت تکمیل شدن می تواند سالانه بیش از ۳۰۰ هزار پلی اتیلین سبک تولید شود.
پتروشیمی سنندج در نزدیکی روستای سرنجیانه این شهر واقع شده است.