ساسول آفریقای جنوبی
شرکت ساسول آفریقای جنوبی جهت حضور مجدد در صنعت پتروشیمی ابراز علاقمندی کرده است

به گزارش پترون، امیر حسین بحرینی مدیرعامل شرکت پلیمر آریا ساسول در خصوص ابراز علاقه شرکت ساسول آفریقای جنوبی جهت حضور مجدد در صنعت پتروشیمی، گفت: شرکت آریا ساسول فعالیت خود را با سرمایه گذاری شرکت آفریقایی ساسول آغاز کرد اما بعد از مدتی این شرکت تمامی سهام خود، سیستم ها و زیرساخت هایی که ایجاد کرده بود را به آریا ساسول واگذار کرد. اما به نظر می رسد که ساسول برای سرمایه گذاری مجدد در صنعت پتروشیمی ایران ابراز تمایل کرده است تا با طرحهای جدید به بازار صنعت پتروشیمی ایران برگردد. در این مدت هم شرکت آریا ساسول فارغ از حمایت ساسول رشد کرده و با موفقیت فعالیت خود را ادامه داده است.

بحرینی از برنامه ریزی این شرکت برای ساخت یک مجتمع ۳۰۰ هزار تنی اتیلن به ارزش ۴۰۰ میلیون دلار خبر داد و افزود:صنعت پتروشیمی ایران نیازمند سرمایه گذاری های کلان برای افزایش ظرفیت تولید و حجم صادرات محصولات به بازارهای بین المللی است.

وی با بیان اینکه ما موظف هستیم ۲۰ درصد از تولیدات خود را در بورس کالا عرضه کنیم و ۸۰ درصد تولید نیز به صادرات اختصاص دارد، تصریح کرد: چشم انداز مثبت آینده صنعت پتروشیمی ایران یکی از اهداف فعالان این صنعت است و ما به عنوان سهامداران این شرکت ها برای سرمایه گذاری های آینده و حرکت صعودی فرآیند توسعه صنعت تلاش می کنیم تا موانع کمتر شود.

در حال حاضر سالانه حدود ۵۰۰ هزارتن از تولیدات پلی اتیلن شرکت پلیمر آریا ساسول صادر می شود.