لوگوی شل

رئیس سازمان صنعت و معدن همدان:کمپانی شِل برای نخستین بار وارد ایران شده و با پتروشیمی ابن‌سینا مذاکراتی برای انتقال تکنولوژی و عقد قرارداد در این زمینه داشته است.

حمیدرضا متین اظهار داشت:برای نخستین بار کمپانی شِل وارد ایران شده و قرار است در زمینه تکنولوژی در پتروشیمی ابن سینا سرمایه‌گذاری کند.

وی با اشاره به اینکه در گذشته انتقال تکنولوژی از سوی کمپانی شِل به کشور انجام نمی‌شد، افزود: کمپانی شِل وارد ایران شده و پروژه ابن سینا را مورد بررسی و بازدید قرار داده تا بتوان در زمینه انتقال تکنولوژی با آنها همکاری کرد.

به گزارش پترون به نقل از تسنیم، متین با بیان اینکه قرار است مسئولان کمپانی تصمیم نهایی خود را به پتروشیمی ابن سینا اعلام کنند، گفت: در گذشته قرار بود تکنولوژی از طریق کشور چین برای پتروشیمی ابن‌سینا منتقل شود.

وی تصریح کرد: ارزش تکنولوژی کمپانی شِل برای پتروشیمی ابن سینا ۳۵۰ میلیون دلار بوده و این در حالی است که تکنولوژی کشور چین ۱۶۸ میلیون دلار ارزش داشت.

رئیس سازمان صنعت و معدن همدان با اعلام اینکه امیدواری بسیاری برای عقد قرارداد بین پتروشیمی ابن سینا و کمپانی شِل وجود دارد، اظهار داشت: این کمپانی سابقه بسیار بالایی در مواد پتروشیمی داشته و دانش فنی در اختیار آنها شاید در اختیار معدود کشورهای دنیا باشد.

پتروشیمی ابن سینا در منطقه ویژه اقتصادی جهان‌آباد فامنین احداث می‌شود که در حال حاضر زیرسازی‌های این پتروشیمی در دست اقدام بوده و تسهیلات ۲۲۰ میلیون دلاری آن توسط صندوق توسعه ملی مورد موافقت قرار گرفته و در آستانه عقد قرارداد با بانک است.