مدیرعامل شرکت پتروشیمی مبین گفت: با تلاش‌های متخصصان عملیات بازسازی مجتمع پتروشیمی مبین در حال تکمیل است و این واحد صنعتی بعدازظهر امروز به طور کامل در مدار تولید قرار می‌گیرد.

جمشید سبزکار صبح امروز در جمع خبرنگاران در عسلویه با اشاره به اینکه پتروشیمی مبین از چهارشنبه گذشته از مدار تولید خارج شد، اظهار داشت: آتش‌سوزی در ایستگاه تقلیل فشار و در خط لوله تامین سوخت و خوراک گاز سبب شد، مجتمع پتروشیمی مبین از مدار تولید خارج شود.

وی با اشاره به اینکه شرکت پتروشیمی مبین پشتیبانی‌کننده مجتمع‌های پتروشیمی در پارس‌جنوبی است تصریح کرد: شرکت پتروشیمی مبین تامین‌کننده سرویس‌های جانبی، مانند آب، برق، بخار، اکسیژن، نیتروژن و هوای فشرده و تصفیه‌کننده پساب‌های صنعتی مجتمع‌های پتروشیمی است که در منطقه پارس جنوبی فعالیت می‌کند.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی مبین در پارس‌جنوبی با بیان اینکه تلاش متخصصان شرکت پتروشیمی مبین ستودنی است افزود: تلاش متخصصان مجتمع پتروشیمی مبین و مشارکت مهندسان صنعت نفت به‌ثمر نشست و اکنون ۴ ژنراتور و  واحدهای برق، بخار، ازت و آب شیرین‌‌کن مجتمع در سرویس قرار گرفت.

سبزکار با بیان اینکه تا ساعت ۱۵ امروز همه واحدهای پتروشیمی مبین وارد مدار سرویس می‌شود افزود: با وارد مدار شدن واحدهای مختلف پتروشیمی مبین اکنون یوتیلیتی مجتمع‌های فاز یک پارس‌جنوبی تامین می‌کند و یوتیلیتی دیگر صنایع نیز امروز انجام می‌شود.

مدیر ایمنی، بهداشت، محیط زیست و پدافند غیرعامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس نیز با بیان اینکه علاوه بر تولید ازت وهوا، توربین‌های مجتمع پتروشیمی مبین در مدار تولید هستند، اظهار داشت: پتروشیمی مبین تامین‌کننده برق همه مجتمع‌های پتروشیمی منطقه پارس‌جنوبی است.

بهرام دشتی‌نژاد با اشاره به اینکه مشعل‌سوزی پتروشیمی‌ها به‌زودی پایان می‌یابد، افزود: به‌سبب در مدار نبودن مجتمع‌های پتروشیمی در پارس‌جنوبی، مشعل‌سوزی سبب آلایندگی در منطقه شده که با تامین بخار مجتمع‌های پتروشیمی از سوی واحد صنعتی مبین بزودی این مشکل کاهش می‌یابد.

وی وضعیت عمومی فرد مصدوم در حادثه آتش سوزی پتروشیمی مبین را رضایت‌بخش دانست و افزود: کارهای درمانی شخص مصدوم که ۶۱ درصد سوختگی دارد، در شیراز در حال پیگیری و رضایت بخش است.

منبع: +