معاون وزیر نفت درامور پتروشیمی خواستار نظارت و مدیریت برنحوه تامین خوراک مجتمع های پتروشیمی واقع در مسیر خط لوله اتیلن غرب شد.

 

مرضیه شاهدایی، معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی روز چهارشنبه (١٧ شهریور ماه) در دیدار با محمد رضا مروارید، استاندار ایلام با اشاره به اهمیت پتروشیمی ایلام در توسعه این استان گفت: این استان دارای قابلیت های فراوانی برای توسعه است و می تواند با توجه به زیر ساخت های موجود، محلی مناسب برای توسعه صنعت پتروشیمی باشد.

وی در پاسخ به برخی انتقاد های مطرح شده درباره توزیع نشدن مناسب خوراک در پتروشیمی های واقع در مسیرخط لوله اتیلن غرب گفت: از هلدینگ باختر درخواست داریم تا مدیریت بهتری در نحوه توزیع خوراک داشته و امانت دارخوبی باشد.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی افزود: امید است با تحقق برنامه ریزی های انجام شده سال ١٣٩۶ واحد های الفین و نیز SRU مجتمع پتروشیمی ایلام به بهره برداری برسند.

وی با بیان این که در یک سال گذشته روند پیشرفت ساخت طرح توسعه پتروشیمی ایلام شتاب خوبی داشته است، ابراز امیدواری کرد، با بهره برداری کامل از این پروژه ها ضمن تامین خوراک مجتمع شاهد تزریق اتیلن بیشتر و افزایش ظرفیت تولید اتیلن هم باشیم.

شاهدایی درباره پتروشیمی دهلران نیز گفت: تلاش داریم تا خوراک مورد نیاز این طرح به بهترین شکل تامین شود و عملیات ساخت طرح پتروشیمی دهلران در صورت نهایی شدن  مذاکرات با سرمایه گذاران نیمه دوم امسال آغاز خواهد شد.
منبع: +