معاون امور تعاونی های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه توسعه بخش تعاون سبب رفع فقر از جامعه، رشد اقتصادی و برقراری عدالت اجتماعی می شود، گفت: توسعه بخش تعاون در کشور راهی مناسب و مهم برای گره‌گشایی از مشکلات اقتصادی جامعه است.

 سید حمید کلانتری، معاون امور تعاونی های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ظهر امروز در دیدار با آیت الله دری نجف آبادی، نماینده ولی فقیه در استان مرکزی که در بیت امام جمعه اراک برگزار شد، بیان کرد: بخش تعاون کشور سال گذشته یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار صادرات داشته است.

توسعه بخش تعاون گره‌گشای مشکلات اقتصادی

معاون امور تعاونی های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه توسعه بخش تعاون سبب رفع فقر از جامعه، رشد اقتصادی، برقراری عدالت اجتماعی می شود، گفت: توسعه بخش تعاون در کشور راهی مناسب و مهم برای گره‌گشایی از مشکلات اقتصادی جامعه است.

کلانتری با بیان اینکه شرکت های تعاونی در ایران اسلامی به خوبی می توانند در عرصه های گوناگون به مردم و جامعه خدمت رسانی کنند، خاطرنشان کرد: ۱۰۰ هزار شرکت تعاونی فعال در کشور با ۱۱۰ گرایش اقتصادی مختلف و ۱۱ میلیون نفر عضو وجود دارد که سرمایه بزرگی در عرصه اقتصادی است.

فعالیت دو میلیون و ۶۰۰ هزار تعاونی جهان

معاون امور تعاونی های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه در اکثر کشورهای پیشرفته بخش تعاون از اهمیت خاصی برخوردار است، اظهار داشت: امروز در دنیا بخش تعاون از اهمیت ویژه ای برخوردار است به طوری که دو میلیون و ۶۰۰ هزار تعاونی جهان با یک میلیارد عضو فعالیت می کنند.

کلانتری با بیان اینکه اگر تعاونی در دنیا پاسخگو نبود، سابقه فعالیت آن به ۱۷۰ سال نمی‌رسید، در ایران نیز این مهم به خوبی پاسخگو بوده است و تاکنون نزدیک به ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار مسکن از سوی تعاونی مسکن ساخته شده، همچنین نزدیک به ۵ میلیون نفر عضو تعاونی‌های مصرف در شبکه فرهنگیان و کارکنان دولت و کارگران هستند.

منبع: +