مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری غدیر از افتتاح طرح های پتروشیمی پردیس و نیروگاه بهبهان تا دو ماه آینده خبر داد.

غلامرضا سلیمانی در گفتگو با پایگاه اطلاع‌رسانی بازار سرمایه (سنا)، افزود: طرح پتروشیمی پردیس با یک هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان سرمایه به بهره برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به بهره برداری از طرح پتروشیمی شیراز با سرمایه گذاری ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومانی در روزهای گذشته با حضور معاون اول ریاست جمهوری، گفت: شرکت نیروگاهی بهبهان تا یک ماه آینده به بهره برداری می رسد و شرکت فولاد نی ریز تا پایان سال جاری افتتاح رسمی می شود.

سلیمانی درباره بهره برداری نیروگاه بهبهان گفت : دو واحد ۱۶۰ مگاواتی به بهره برداری رسیده است و با بهره برداری واحد سوم امیدواریم تا پایان سال جاری برق ما به شبکه سراسری کشور وارد شود.

وی درباره پروژه فولاد نی ریز گفت: این واحد ۸۰۰ هزار تنی می‌تواند با افزایش تولید داخل کشور به صادرات کمک کند و همچنین در افزایش اشتغال تاثیر بسزایی دارد.

مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری غدیر درباره حضور سرمایه‌گذاران خارجی در کشور گفت: پس از برجام شرکت های بزرگی از ایتالیا، آلمان، اسپانیا، ترکیه، کره و ژاپن و سوئد و نروژ به کشور ما آمدند و بری هم کار خود را در برخی از شرکت های ما آغاز کردند.

وی ادامه داد: در صورت حل مشکلات بانکی پیش رو و نقل و انتقالات آسان پولی، منابع خارجی به کشور ما وارد خواهد شد.

سلیمانی افزود: علاوه بر منابع خارجی، فناوری و نوآوری نیز به کشور وارد خواهد شد.

وی با بیان اینکه مبالغ وارد شده به این پروژه ها مبالغ بسیار بزرگی است، گفت: باید مسائل بانکی حل شود تا بتوانیم مبالغ مربوط به این پروژه ها را به راحتی به کشور وارد کنیم.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری غدیر اظهار کرد: تا پایان سال جاری سرمایه شرکت را در دو مرحله، ابتدا به ۵ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان و در مرحله بعد به ۷ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان افزایش خواهیم داد.

وی افزود: در مرحله نخست، افزایش سرمایه شرکت از محل اندوخته شرکت سرمایه گذاری انجام می شود و برای افزایش این سرمایه مبلغی از سهامداران دریافت نمی شود و در مرحله دیگر این افزایش سرمایه از طریق مجمع فوق العاده خواهد بود.

سلیمانی ادامه داد: با افزایش سرمایه و رسیدن به مبلغ ۷ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومانی، این شرکت ۲ میلیون یورویی خواهد شد که سرمایه ثبت شده نسبتا خوبی است و می تواند در مقابل شرکت های بزرگ اروپایی و چند ملیتی قد علم کند.

سلیمانی با اشاره به اینکه اقتصاد در حال رشدی داریم، گفت: این مبلغ سرمایه برای شرکت ما مبلغ قابل قبولی است و ما امیدواریم که این اقدام در آینده ادامه داشته باشد.

مدیر امور مالی و سرمایه‌گذاری شرکت صنایع شیر ایران هم در گفتگو با فارس گفت: بزودی ۱۰ درصد از سهام شرکت پگاه گلستان با نماد معاملاتی “غگلستا” در بازار دوم فرابورس برای نخستین بار عرضه و کشف قیمت خواهد شد. سید وحید وحیدی اضافه کرد: شرکت شیر پگاه گلستان با سرمایه ۱۲ میلیارد تومانی در حالی به بازار سرمایه وارد خواهد شد که علاوه بر عرضه ۱۰ درصدی سهام از سوی سهامدار عمده در روز کشف قیمت ، ۱۰ درصد دیگر ظرف مدت شش ماه به تدریج در فرابورس عرضه خواهد شد.

منبع: +