مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: ۲۳ درصد صنایع استان مرکزی تعطیل هستند.

محمدرضا حاجی‌پور با اشاره به آخرین وضعیت صنایع ورشکسته و تعطیل استان مرکزی اظهار داشت: ۲۷۰۰  واحد صنعتی در استان مرکزی دارای پروانه بهره‌برداری هستند که براساس طرح عارضه‌یابی که سال گذشته روی واحدهای ۱۰ نفر به بالا انجام دادیم مشخص شد که ۲۳ درصد صنایع استان تعطیل هستند.

وی افزود: البته ورشکستگی تعریف خاصی دارد و واحدهایی مشمول عنوان ورشکستگی هستند که دارایی‌های آنها نسبت به زیانی که دارند کم باشد و لازم است که برای تعیین این موضوع یک حسابرسی قطعی انجام شود.

حاجی‌پور تصریح کرد: برای راه‌اندازی واحدهایی که بازار مصرف دارند و امکان فعال شدنشان براساس نوع تولید، کیفیت تولید و موارد این چنینی وجود دارد نیازمند یک برنامه‌ریزی مدون هستیم که در راستای فعال شدن صنایع تا امروز برنامه‌ریزی‌هایی داشته‌ایم و برخی از این واحدها نیازمند بازسازی و نوسازی هستند، بعضی از آنها نیز باید از چرخه تولید خارج شوند.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی با اشاره به وضعیت رشد تولید و صادرات استان گفت: ۲۱ درصد رشد در صادرات نسبت به دوره مشابه در سال گذشته در اراک داشتیم که استان نیز به همین شکل است، این درحالیست که برق مصرفی واحدهای صنعتی ۴ درصد افزایش پیدا کرده که نشان می‌دهد شرکت فعال است.

وی افزود: مشکلات صنعت و تولید بسیار زیاد بوده که در این راستا با ۱۴ رایزن مکاتباتی را داشتیم که اولویت نخست ما کشورهای همسایه هستند، یکی از ضرورت‌های سرمایه‌گذاری امنیت سرمایه‌گذاری است.

 

 

 

منبع: +